Savier

Jak se nazývá žena která nemá ráda sex?

Nejlepší odpověď
da ny

Většina mužů o nich prohlásí, že jsou frigidní.
Na takto položenou otázku , není jednoduchá odpověď.
Některé se sexu „jen“ vyhýbají, omezují četnost. Obava z otěhotnění může hrát svou roli.
Každá nechce a hlavně přibývá těch, které nemohou používat HA (pro pohodlí partnera, je to i pro něj „riziko“, nikdy si nemůže být jist, že ji skutečně užila).
Nechuť k sexu může mít mnoho příčin.
Zdravotní důvody, nespokojenost ve vztahu. Může to být stud, špatné zkušenosti (většinou je na vině muž). Psychické důvody/odmítání, po znásilnění, u nevěr partnera atd.. Odmítání kondomu ze strany partnera (hlavně zdravotní nebezpečí = HPV viry, infekce, pohlavní choroby, „nasbírané partnerem jinde, vu předchozích partnerek atd. )
Trvá asi 2 roky, než si partneři, jejich fyzická stránka, sliznice aj. na sebe "zvyknou“.
Muži jsou málo informovaní. Nezajímají se, rádi si „jen užijí“ sexuální radovánky. Právě oni jsou nejčastější příčinou toho, že žena přestane mít ráda sex.
K „frigiditě“:
„Zajímavé je, že tento stav může ženu postihnout například jen s jedním partnerem a s jiným může sexuální radovánky prožívat úplně běžně.“
https://www.top­vet.cz/prizna­ky/frigidita
Zdravotní potíže, kvůli kterým ženy odmítají sex
https://www.no­vinky.cz/clanek/ze­na-vztahy-a-sex-zdravotni-potize-kvuli-kterym-zeny-odmitaji-sex-40020053
https://zena-in.cz/clanek/nemam-rada-sex-a-dovedu-si-bez-nej-predstavit-svuj-zivot-sveruje-se-veronika-29
Je třeba vědět, že ochota, chuť k sexu souvisí s fázemi menstruačního cyklu.
Také to, že kolem 65% žen nemá vaginální orgasmus!!!
Kopulace je jim sice, ve spokojeném vztahu i velmi příjemná, ale pokud je „příliš dlouhá“ (což souvisí i s fází cyklu = někdy raději krátce, jindy dlouho), může už být nepříjemná, na škodu. Pravé "uspokojení se nedostaví (mnohdy je hrané). 😉

Další odpovědi
Filip84

Frigidní.

Rokio

Cudná.

Pazderka

Neexistuje žádný konkrétní termín pro ženu, která nemá ráda sex. Někteří lidé by ji mohli označit za „asexuální“, ale toto slovo je obecnější a zahrnuje lidi, kteří mají různé zkušenosti s sexem. Je důležité si uvědomit, že neexistuje správný nebo špatný způsob, jak mít sex, a že každý má právo na vlastní preference. Pokud se žena cítí spokojena se svou sexuální orientací, je důležité ji respektovat.

paul1

Chladná. V tomhle počasí je to ale výhra. Dnes má být zase přes 30 °C. Takže je dobré se přitulit. Já pamatuji ještě doby, kdy tramvaje nebyly vytápěné. Ráno, při cestě do práce bývaly tramvaje nabité a při mrazech nadýchali lidé tolik, že zamrzaly okna. Jednou nějaký vtipálek napsal na takové okno:
„Já miluji Stázu, má oheň i v mrazu“ 🙂

Kryšpín

Savi co když je orientována na jiné pohlaví

zjentek

Černochová!

Savier

da ny: Děkuji za výbornou odpověď.

da ny

😉

da ny

Někdy je neinformovaný muž schopen obviňovat sebe, z nejistoty pak dochází k nedorozumění. Zklamání.
Zbytečně. I zde je dobré, umět vhodně komunikovat. Říci si. co partnerům vyhovuje. Je x není příjemné. 😉