Rokio

Jak se nazývá věda, popřípadě obor, který zkoumá existenci posmrtného života?

Jak už jsme pokročili daleko s výzkumem existence posmrtného života? Co o něm více, popřípadě nevíme?

Nejlepší odpověď
Kepler

Věda se vírou a esoterikou nezabývá.

Další odpovědi
marci1

Nic takového není. Pouze výzkumy. Vědci zkoumají prožitky blízké smrti, ovšem že by světlo či tunel byly z jiného světa, tomu příliš nevěří. Přesto podle nich může posmrtný život existovat.
Woody Allen řekl: „Nevěřím v posmrtný život. Ale pro jistotu si s sebou vezmu rezervní prádlo.“ 🙂

JežíšKristus

V první řadě jsme nikterak nepostoupili se zkoumáním vlastního života a vědomí.
Může například Rokio tvrdit, že je živý? Nehty na ruce jsou živé? Však do nich můžete píchat špendlíkem a nic neucítíte, tak jakýpak život. V krvi má Rokio železo – to je živé? Těžko, železo asi úplně živé být nemůže. Lidské tělo sestává z vápníku, kyslíku, kolagenu… to jsou živé látky, nebo ne? A jak můžeme o nebožtíkovi tvrdit, že není živý, když mu ještě x dní po smrti rostou nehty, obnovuje se kůže.. tak je mrtvý nebo ne?
Jak může někdo, kdo je jen poskládaný z mrtvých prvků tvrdit, že je živý, a co to vůbec znamená?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.