iwetax

Jak se naučit ovládat noutbook bez myši?

Z nějakého důvodu my nejde myš k noutbooku, asi bude problém s noutbookem, protože tam nefunguje žádná myš. Na opravu ani posouzení nemám a reklamovat už ho nemůžu( mám ho už 3.roky).

Používám tedy ovládání prstem (nevím, jak se tomu říká). Jenže s tím nejde hrát hry. Jak se mám naučit toto správně ovládat, aby byli reakce stejné jako při práci s myší?

Nejlepší odpověď
gnosis

zalezi jake hry. s touchpadem si nezahrajes nic, kde potrebujes napr. presne mirit a mit rychle reakce, cili zadna akcni FPS ani RPG. realtime strategie jsou na tom o malinko lepe, ale taky nic moc. adventury, tahove strategie, sachy, sims atd. jsou s trochou treninku v pohode, zvyknes si za chvili.

muj TP se vypina Fn+F3, kazdy nb to muze mit jinak.

Další odpovědi
www

Tak hry si bez myši asi nezahraješ. Ale mrkni na Start – Ovládací panely – Myš a zkontroluj nastavení (je-li zapnuta atd.)

arygnoc

používejte touchpad (tá černá „obrazovečka“ dole, co nesvítí. ;)

jinak lze přpínat mezi odkazy a okénkama ve formulářích klávesou Tab (pod Esc druhá).

Vytáhněte si pomocí F1 help, tam jsou i různé klávesové zkratky.
Doplňuji:
touchpad se dá aktivovat/deak­tivovat klávesou Fn+F7.