kazisvět

Jak se naučit držet jídelní hůlky pro sushi?

Párkrát jsem to zkoušel, ale hůlky se mně „rozpadaly“, nebyl jsem schopen jimi nic stabilně uchopit. Existuje nějaký návod pro méně šikovné lidi jako jsem já?

Odpovědi
LuciJe

Určitě, když zvládnete základní grif, nic na tom není. Jednu hůlku uchopte jako tužku (mezi ukazovák a prostředník a přidržujte palcem). To je pohyblivá hůlka. Druhou volně „položte“ mezi prostředník a prsteník a opět přidržujte palcem.

Jednodušeji asi vysvětlí obrázek pod odkazem:

Zdroj: http://www.ge­ocities.com/chi­natownshop/im­x/chopsticks.gif

Tomas12

Správné držení hůlek je velmi názorně vidět na obrázku ve zdroji.

Zdroj: commons.wikime­dia.org/wiki/Fi­le:Use_of_chop­sticks.gif