Lgee

Jak se má perfektně přecházet přes přechod?

Úplně přesně bezchybně.. jako se ohlidnout na každou stranu a pak znova na první otočenou stranu pak se má dát nějaké znamení atp.?

Odpovědi
Drap

Tak, aby tě nikdo nesrazil

mosoj

Pěšky.

McArthur

Před přechodem zastavíš. Podíváš se vlevo, potom vpravo. Když nic nejede v obou směrech, přejdeš.

Když něco jede a je to dostatečně daleko od přechodu (může bezpečně zastavit), zvedneš ruku na znamení, že budeš přecházet. Chvilku počkáš, abys ověřil, že řidič zareagoval. Když zareaguje (auto snižuje rychlost), začneš přecházet. Pokud jedou auta z obou stran, tak nejprve si ohlídáš auto zleva, potom auto zprava.

Jede-li kolona aut, uděláš totéž jako v předešlém kroku s jedním rozdílem. Ukážeš na druhé nebo třetí auto na znamení, že chceš, aby zastavilo. To první vždy nechej projet, protože by nemuselo bezpečně zastavit před přechodem.