Avatar uživatele
hniz

Jak se kosmounauti ve vesmíru sprchujou?

Zajímalo by mě jak se kosmonauti,když jsou ve vesmíru,sprchují?
A ještě by mě zajímalo jak vykonávají potřebu :)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4078 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

Na palubě každé vesmírné lodi je totiž společná toaleta pro muže i ženy, která se podobá té naší. Ve vesmíru se však k odvádění odpadu používá místo tekoucí vody vzduch, takže si musíte dávat pozor a sedět na prkýnku opravdu pěvně, aby náhodou něco neuniklo a nezačalo se to vznášet kolem. Tuhý odpad astronauti stlačují a skladují na palubě, dokud není po přistání odklizen. Vlhkost v něm obsažená reaguje na prostředí s nulovou gravitací stejně jako ostatní tekutiny, takže se rychle jakoby odpaří. Vzduch je přefiltrován, aby byl zbaven zápachu a bakterií, a poté vrácen zpět do kabiny.
Vesmírný záchod není jednoduchou ani levnou záležitostí. Jeden stojí kolem 24 milionů amerických dolarů. Mimochodem, zuby si astronauti čistí stejně jako my na Zemi. V kosmické lodi ale nejsou sprchy, takže se musejí až do návratu domů jen otírat houbou na mytí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Nejsou tam na dovolené, nesprchují se. Představ si, že ani nemají koupelnu, jídelnu, ložnice s duchnou, bar či kulečník 😁 .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nesprchují. Pouřívá se obdoba vlhčených ubrousků. S potřebou je to taky problematické, mají k tomu účelu speciální pomůcky.
Doplňuji:
To co píše Funa je údajně vybavení kosmické stanice. Běžné přepravní rakety ani raketoplány , z důvodů místa, takováto zařízení nemají.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
radce

WWW: s tím kulečníkem jsi mne fakt pobavil, zajímavá představa!!! 😁

před 4078 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek