hniz

Jak se kosmounauti ve vesmíru sprchujou?

Zajímalo by mě jak se kosmonauti,když jsou ve vesmíru,sprchují?
A ještě by mě zajímalo jak vykonávají potřebu :)?

Nejlepší odpověď
Funna

Na palubě každé vesmírné lodi je totiž společná toaleta pro muže i ženy, která se podobá té naší. Ve vesmíru se však k odvádění odpadu používá místo tekoucí vody vzduch, takže si musíte dávat pozor a sedět na prkýnku opravdu pěvně, aby náhodou něco neuniklo a nezačalo se to vznášet kolem. Tuhý odpad astronauti stlačují a skladují na palubě, dokud není po přistání odklizen. Vlhkost v něm obsažená reaguje na prostředí s nulovou gravitací stejně jako ostatní tekutiny, takže se rychle jakoby odpaří. Vzduch je přefiltrován, aby byl zbaven zápachu a bakterií, a poté vrácen zpět do kabiny.
Vesmírný záchod není jednoduchou ani levnou záležitostí. Jeden stojí kolem 24 milionů amerických dolarů. Mimochodem, zuby si astronauti čistí stejně jako my na Zemi. V kosmické lodi ale nejsou sprchy, takže se musejí až do návratu domů jen otírat houbou na mytí.

Další odpovědi
www

Nejsou tam na dovolené, nesprchují se. Představ si, že ani nemají koupelnu, jídelnu, ložnice s duchnou, bar či kulečník 😁 .

Drap

Nesprchují. Pouřívá se obdoba vlhčených ubrousků. S potřebou je to taky problematické, mají k tomu účelu speciální pomůcky.
Doplňuji:
To co píše Funa je údajně vybavení kosmické stanice. Běžné přepravní rakety ani raketoplány , z důvodů místa, takováto zařízení nemají.

radce

WWW: s tím kulečníkem jsi mne fakt pobavil, zajímavá představa!!! 😁