tulak50

Jak se jmenuje skladba,ve které je použito i vyzvánení zvonu,složená na pocest vítezství ruských vojsk nad Napoleonem?

Nejlepší odpověď
annas

Měla by to být velká hudba vítězství – Slavnostní předehra 1812 – od P. I. Čajkovského.

Svou předehru skladatel současně určil pro vysvěcení Chrámu Krista Spasitele a navrhl její naprosto neobyčejné podání. V pravoslavné církvi totiž nemůže znít orchestrální hudba. A proto se měla předehra hrát na prostranství před chrámem a hrát ji měl svým složením grandiózní orchestr, po jehož obou stranách měla stát skutečná děla. Přesně tak se tato předehra hraje dodnes.

Skutečné vlastenecké nadšení, které se odrazilo v hudbě Čajkovského, a myšlenka mohutnosti jsou aktuální doposud, přičemž nejen v Rusku. V největších zemích světa často předehra Rok 1812 doprovází státní oslavy – hraje se například v Den nezávislosti USA spolu s americkou vlasteneckou hudbou.

Více i s nahrávkou na

Zdroj: http://czech.ru­vr.ru/2010/05/­14/7852078.html