cvikra

jak se jmenuje plevel u nás zvaný tlustý jan

Neví někdo jak se jmenuje plevel který roste na zahrádce i na poli. Jsou to takové dužnaté drobnější lístky a rozrůstají se do dosti velkých kruhů. Jsou to jak kdyby sukulenty.

Nejlepší odpověď
beer

Lidový název tlustý Jan i mnoho dalších (v odkazu) patří rostlině s vědeckým názvem bažanka vytrvalá. Jedná se o zajímavou myrmekochorní rostlinu, dříve se užívala jako léčivka.
Detaily níže:

Zdroj: http://www.kve­tenacr.cz/deta­il.asp?IDdeta­il=36

vokope

Co se týče plevele Tlustý Jan, myslím, že se jedná o Šruchu zelnou (Portulaca oleracea). Aspoň u nás (jižní Morava) se jí tak říká.