autacek

O jakou se jedná rostlinu? Je to zelenina, nebo plevel?

Odpovědi
zjentek

Vypadá to na pampelišku, takže ani zelenina, ani plevel. Je to bylina (čili květina), též léčivka… utfg.

Dochy, mně to tedy na pampelišku taky nesedí, jenže když teď vyjdu do zahrady a vyfotím tam jednu z „neobvyklých“, snímek se bude shodovat. Tady je to zrádné… ;)

Dochy

Mně to tedy na pampelišku nesedí…

Spíš mladý salát, nebo něco podobného.

Tak tu máš dva názory. Vytrhni to celý a pokud se kořen přetrhne a poteče z něj ta bílá sr… tak to byla pampeliška. Jestli se Ti to povede vytáhnout celý i s kořenem a po přeříznutí z toho ta bílá sr.. nepoteče, zničil sis salát 😉

Dochy

Mimochodem: Pampeliška, ač léčivá bylina, je funkčně zpravidla plevelem, protože zahrádkářům brání vypěstovat něco jiného…