Jak se jmenoval první Čech co vstoupil na Australskou půdu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Prvním (doloženým) Čechem, který vstoupil na australskou půdu, byl v 18. století botanik Tadeáš Haenke. Ve službách rakouského císaře Josefa II. se účastnil vědecké expedice a nasbíral mnoho druhů rostlinstva v Evropě dosud neznámých. Prvním Čechem, který se v Austrálii usadil, byl Marek Blucher, narozený v Praze roku 1801. Život jej zavedl do Anglie, odkud byl za krádež deportován do Austrálie. Posléze se usadil v Sydney

http://www.apex­comp.cz/hynek­v/cesty/2009/01Au­stralie.htm

Další odpovědi
anonym

"Zřejmě úplně první Čech, který vkročil na půdu Austrálie, byl Čeněk Paclt. Potom ale prošla Austrálií dvě velká jména, Josef Kořenský a Gabriela Roubalová