FlAsh_7

Jak se japonci staví k moderní zapadní kultuře?

Jak se japonci staví k moderní zapadní kultuře? Slyšel jsem že to jsou takoví „ochranáři“ svojí kultury, která s tou západní dost kontrastuje.

Odpovědi
Pepa25

Japonci jsou naopak západním vlivům docela otevření, a to už od 19. století (viz odkaz). Samozřejmě mají svoji silnou kulturu, které naopak tu globální ovlivňuje (anime atd.)

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Datsu-A_Ron

dubraro

Jistěže si svou kulturu chrání, ale z východních Asiatů jsou Japonci západním kulturním vlivům asi nejpřístupnější.