xiperio

Jak se dostanou jogurtové kultury přes žaludeční šťávy?

Jogurtové kultury jsou dobré pro naši střevní mikrofloru. Zajímalo by mne, pkud sním třeba jogurt, jestli žaludeční šťávy tyto kultury nezlikvidují. A kolik toho jogurtu je potřeba. jestli se kultury ve střevech třeba dál nerozmnoží.

Odpovědi
marci1

Studie potvrzují, že probiotika v jogurtu jsou schopná přežít kyselé prostředí žaludku a dostat se až do našeho střeva, kde mají ideální podmínky, ale většinou tam dlouho nevydrží. Respektive záleží na naší mikrobiotě, kterou máme v břiše. Každého mikrobiom je unikátní – jako otisk prstu. 🙂
Více: https://super­kvasaci.cz/vi­te-co-se-stane-ve-vasem-brise-kdyz-snite-jogurt-prekvapive-vysledky-studii/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.