dust8

Jak se dá u mikrovlnky u které zažloutl původní bílý odstín navrátit její původní vzhled?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud je ten futrál plastový, tak se to asi vrátit nedá. Každý plast, ať už barvený nebo bílý, podléhá jisté degradaci. Tam může být způsobena změna chemicky stárnutím nebo třeba i UV složkou slunečního záření .Příště si kup něco v nerezu. nebo v černém laku.

Další odpovědi
Ametyst

Záleží na tom, jestli je povrch plastový nebo smalt nebo něco jiného. Obvyklí pomocníci jsou jedlá soda, ocet, někdy jemná drátěnka.

Zdroj: https://www.hun­ker.com/1200060­6/how-to-get-white-plastic-on-kitchen-appliances-white-again-after-turning-yellow-with-age

da ny

Nikdy se mi to ničím nepodařilo,
stejně jako kdysi u starých ledniček Calex. MW už roky nepoužívám.
Kupte si novou, barevnou :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.