metro

Jak se dá dokázat, že součet druhé odmocniny ze dvou a třetí odmocniny ze tří je iracionální číslo?

Dokážu dokázat iracionalitu jejich součinu i každé z těchto odmocnin zvlášť.

Odpovědi
Edison

UTFG: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Iracion%C3%A1ln%C­3%AD_%C4%8D%C3%AD­slo

Pokud už jeden člen je iracoinální, pak i součet je iracionální.

Kelt

Když dokážeš určité kroky, měl bys umět dokázat i jejich možné kombinace. Třeba vytvořením určitých požadavků, rozšířením nebo vybráním určitého intervalu atd.

Edison

Proč zde zcela nesmyslně zmizela moje odpověď????

Někdo válčí???

Kelt

Nediv se, mně zmizel taky dotaz a měl jsem tohle v poště.
Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Když dokážeš určité kroky, měl bys umět dokázat i jejich možné kombinace. Třeba vytvořením určitých požadavků, rozšířením nebo vybráním určitého intervalu atd.
Z důvodu: Ostatní porušení pravidel serveru nebo kodexu uživatele.

Po posouzení administrátorem bude váš příspěvek buď na server navrácen (je možné, že v upravené podobě) nebo ze serveru odstraněn. O případném odstranění příspěvku obdržíte informaci prostřednictvím e-maillu.

Připomenutí: Častým důvodem nahlášení příspěvku bývá nepoložení otázky do pole pro otázku.
Věnujte prosím, pozornost pravidlům serveru a kodexu uživatele. Pro správné používání serveru je vám k dispozici nápověda.
Časté dotazy naleznete pod záložkou FAQ.

S přátelským pozdravem

Tým Odpovědi.cz

ZPĚT NA SEZNAM