zjentek

Jak se bránit, aby člověka nepotkala podobná situace při aukci?

Níže přiložím dvě ukončené aukce, zajímavé. U obou se dražil soubor knih edice KOD, přičemž v jedné se soubor 140 vydání prodal za více než 20.000 kč a v té druhé se KOMPLETNÍ soubor (tzn. bezmála 212 knih) prodal za cenu 10.000 kč.

Takže já se bojím, že mě při plánované aukci coby prodávajícího potká podobný osud, jako prodávajícího, který prodal „za méně“. Ovšem asi to tak u aukcí prostě bývá. Že jednou je při dražbě více toho štěstíčka a jindy zase méně. Možná i tohle na aukcích vzrušuje a přitahuje. Na druhou stranu, já už jsem zde slyšel hlasy, že není čeho se při aukci obávat, protože KAŽDÁ AUKCE si nakonec najde své zájemce a prodávající tudíž určitě neprohloupí a když, tak je to spíše jen výjimečný případ, ale…

Dalo by se mně ROZUMNĚ zdůvodnit, proč bych se neměl bát dražit od koruny (z důvodu zajištění vyššího poštu sledujících aukce- potenciálních zájemců), když ovšem už nyní si tak nějak uvědomuji hodnotu předmětu a tedy mám představu o jeho ceně a určitě VÍM, že je vyšší, než kolik mohu získat, když začnu dražit od koruny? (Sakra, já se asi o5 nedokáži správně vyjádřit ale budiž mi níže přiložené linky v pochopení dobrým pomocníkem)>>>

https://aukro­.cz/kod-velka-sbirka-140-ks-kazda-jina-seznam-knih-viz-fotky-i-ransomovky-7010319649?tab=more-history

https://aukro­.cz/sbirka-knih-kod-6965093327?ta­b=course-description

A ještě je tady druhá věc a totiž možnost, že prodávající který prodal za nižší částku (10k), dražil formou „kup teď“ za jím uvedenou cenu, shodnou s cenou konečnou. To já z ukončené aukce ovšem nepoznám.

Jakákoli informace mně pomůže. Děkuju.

Odpovědi
aliendrone

Máš podivný pohled a představy. Především si TY musíš ujasnit CO CHCEŠ!
Prodat „za každou cenu“? Začni od koruny.(třeba se poštěstí)
Prodat rozumně (tedy nikoliv jako idiot)? Od toho je vyvolávací cena. Pokud se něco nezměnilo, tak je to zdarma (platíš poplatek až po vydražení), tož vocogo?

Pochop, že ten kdo vydražil za těch 20k od koruny by přihodill i na vyvolávací cenu 10k (pokud by bylo třeba) za daných okolností, chápeš? Pokud budeš mít štěstí na potenciální kupce a jejich touhu/movitost, tak se to vydraží dobře tak i onak, pokud ne, alespoň neprodáš za idiotcenu, pokud stanovíš vyvolávací cenu. 🙂