Jak s balením na široko ve vedrech?

Dobrý den, mám 3 měsíčního chlapečka, který teď v těch vedrech odmítá balení na široko (1 pamperska + 1 bavlněná plínka + kalhotky). Jakmile ho chci zabalit, začne plakat, nechávám ho tedy jen v pampersce nebo nahatého. Chci se zeptat, nemůžu mu tím nějak uškodit, když máme takto balit do 4. měsíce? Na noc široké balení dávám.

Odpovědi
Mandarinka

Dobrý den,

jak se jistě dočtete v odkazu níže, toto balení na široko je většinou pouze prevetivním zvykem některých ortopedů, tudíž se doporučuje kompromis.

A to:

Dobrý den!
Doporučení balení naširoko i u zdravých dětí je spíše zvykem některých orthopedů.Jinak doporučení Orthopedické společnosti je,že i suché pleny,které se mění alespoň 4–5× denně postačí na abdukční/širo­ké/balení .Znamená to,že pokud se dítě přebaluje méněkrát,je plena nasáklá a změklá.To platí samozřejmě pouze u dětí,které nemají rodinnou zátěž dysplasie kyčlí a mají fysiol.nález na ultrazvuku.Do­poručuji kompromis,na noc,nebo když jedete ven do zimy,dejte plenu navíc,a doma dávejte jen suchou plenu a včas jí vyměňujte.

Zdroj: http://forum.ma­maaja.cz/view­topic.php?t=829&v­iew=previous&sid=1f46be­676a580f15186730b7c275f5­38

Rachel

Dobrý den, mám doba půlroční dcerku.. A tento problém máme taky.. Dělám to přesně tak, jak píše paní v příspěvku.. Na noc a přes den, kdy je chladněji i tu plenu.. A do veder a doma mezi spaním bez.. Vždyť by se ti naši trpaslíčky uvařili, neumím si představit, kdybych to měla mít na sobě v pařáku já.. Proto to nedělám ani dceři..