annas

Jak rozumíte italskému přísloví?

Slepice, která nezobe, už zobala, nebo bude zobat.

Toto moudro jsem ještě nikdy neslyšela. Vy ano? Jak je chápete?

Nejlepší odpověď
kapka

Jako že se každý shání po majetku. Buď už má „nazobáno“ nebo se chystá. Nikdo neřekne „já to nechci“, pokud má příležitost něco získat, co ještě nemá. Přísloví neznám, ale nic jiného mě nenapadlo.

Další odpovědi
BEAES

Ano, bud už to má, nebo se na to chystá, nemusí jít jen o majetek.