opa

Jak roztřídit složku???

Chtěl bych ve složkách roztřídit a uložit šoty na CD, DVD. Je to ale dost různorodé. Nějak to prý jde oddělit hromadně. Nevíte jaký je postup. Za 1, za 2, atd.

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

  1. Vytvoříme požadované složky
  2. V hromadné složce začneme označovat soubory pro první složku. Stiskneme CTRL a zároveň s tím klikáme na soubory, ty se pak označí všechny najednou. Můžeme použít i označování pomocí obdelníku společně s CTRL.
  3. Označené soubory VÝJMEME (ctrl+x) a pak vložíme (ctrl+v) do nové složky. Tím dojde k jejich přesunutí.
  4. Body 2 a 3 opakujeme pro ostatní typy souborů.
  • Pokud je souborů mnoho, doporučuju po určitém množství označených souborů určitého typu přesunout do jejich složky – nedělat všechny najednou, kdyby došlo k nechtěnému odznačení.
  • Pokud omylem označíte nějaký soubor, tak ho můžete opětovným kliknutím (stále se stisknutým CTRL) odznačit.