luky.1986

Jak říkají muzikanti saxofonu?

Čau všem hudebníkům🙂 Je pro tento jazýčkový, kovový, dechový hudební nástroj v jazzové hudbě nějaký název, slang? Nebo pro muzikanta, který na něj hraje?

Nejlepší odpověď
Emefej

Říkají mu ságo. Hrát na ságo se v muzikantském slangu řekne cucat bronz.

Další odpovědi
annas

Znám jako ságo, fajfku.

V hudebním slangu – znám od jednoho hráče název podle tónové výšky, tedy jeho ladění (např. altka, tenor, baryton.

Mr. Marek

Často používají termín saxík nebo jazzka. 🙂 Známé je ,,saxík".

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.