Jak restartovat router na wifi?

Když tlačítko nefunguje? Potřebuji změnit heslo na wifi.

Nejlepší odpověď
cochee

Restart ke změně hesla nepomůže. Restart je pouze přerušení napájení routeru, po jehož obnovení se wifi během pár okamžiků znovu najede a beze změn pokračuje v činnosti.

Viz odpověď xxx3, kde píše o továrním nastavení. Jenže tím se změní spousta dalších parametrů wifi routeru a v konečném důsledku ta wifi bez dalšího nastavování nepojede vůbec.

Korektní způsob je vstup do nastavení routeru přes jeho webové rozhraní. Zde lze mimo jiné i změnit heslo k wifi.

Další odpovědi
dubraro

Jsou dvě rozdílné věci.
1/ Restartovat, tedy znovu zavést operační systém. Toho se dosáhne krátkým stiskem tlačítka Reset nebo přerušením dodávky energie.
2/ Uvést do výchozího (továrního) nastavení. To je u různých routerů různé. Někdy je třeba tlačítko Reset podržet 5–10 sekund, někdy je třeba router zapnout při stisknutém tlačítku Reset, někdy je potřebná procedura 30–30–30 https://www.router-reset.com/30-30-30-reset-factory-defaults-wireless-router/
Někdy také router nemá tlačítko Reset, místo něj se použije delší stisk tlačítka WPS. K většině routerů lze na internetu najít návod.

Klaproth

Ke změně hesla netřeba restartovat, to se dělá pře webové rozhraní.

iceT

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-zmenit-jmeno-a-heslo-k-pristupu-na-stranky-wifi-routeru

viz odpověď likaše.zmizika.
Zní to složitě, ale není.

xxx3

restartovat se dá i odpojením a zapojením přívodu elektřiny (patrně z adaptéru). Pokud tam je tlačítko reset, tak by mohlo pomoci podržet ho cca 10s – to u některých routerů vrací zařízení do továrního nastavení (login admin, heslo admin nebo 1234 nebo podobně – také to může být na štítku na routeru)