VojtěchKubán

Jak správně zapojit router?

Zdravím. Potreboval bych poradit ohledně jednoho staršího routeru. Je to TP-LINK TL-WR740N. Měl jsem ho zapojený u sebe doma ale koupil jsem si novější a tento jsem chtěl dát rodičům. Když jsem ho zapojil tak jako ten nový router tak tam nejel internet. Myslel jsem ze je to tím ze ten internet fakt nejede ale ne. Doma jsem tam měl před tou wifi jeste switch. Je to způsobeno tím že to zapojene bez switche primo ze strechy?

Nejlepší odpověď
elkon

Stáhni si návod a udělej to podle něj.

Další odpovědi
Alesh

v podstatě musíš udělat správně tyto kroky:

  1. strčit ho do elektriky
  2. do správné díry zasunout „kabel s internetem“
  3. router správně nakonfigurovat

Pokud je router funkční, pak to bude fungovat.

Edison

Ne. Switch na to vliv nemá. Co nechápu, proč dávat switch před router. Leda aby na to jel ještě třeba soused, tam by to opodstatnění mělo. Kam přijde pžipojit WANje tam namalováno a kam vnitřní síť taky.

Složitější je správné nastavení. Tan bych viděl základní problém. Je potřeba mít správně nastavenu WAN i LAN. Router sice lze uvést do továrního nastavení, což bych pro začátek doporučoval, pak je ale potřeba všechno řádně nastavit, hlavně zabezpečení, restrikce, filtry… a další parametry, aby to bylo alespoň kapúku bezpečné. Jinak si tím leda uděláš díru do přístrojů, které budou v LAN připojeny. Včetně televizorů i třeba žárovek. A vem si, že taková žárovka umí pracovat třeba jako SMTP server, čehož speciálně spameři moc rádi využívají. Krz taková PLC připojená do sítě se dá dělat spousta a spousta věcí, včetně bankovních loupeží. Když se to umí.

Buď tomu alespoň v základu rozumíš, což se moc nezdá, nebo to svěř odborníkovi.

ozzius

Ve starém routeru si zjisti IP adresy.
Máš tam: IP adresu, masku, DNS adresu apod.
V podstatě jen přepíšeš to co tam je. Nic složitého.

anonym

Podle toho jak to popisuješ jsi zřejmě vynechal jeden důležitý krok. A sice nevyplnil si v konfiguraci routeru PPPoE přístupové údaje (přístupové jméno a heslo, které máš uvedeno ve své smlouvě s poskytovatelem připojení a bez kterého se router pochopitelně do sítě providera vůbec nedostane) …

Edison

Ozziusi, tvoje rada je poněkud k ničemu. Máš tam nejméně dvě místa, kde se tyto věci nastavují. A navíc je tam i volba „auto“. Jak jsem psal, v zásadě pro první zprovoznění bych resetoval router do továrního nastavení a až pak se zabýval dalšími věcmi, hlavně zabezpečením.