Avatar uživatele
anonym

Jak reklamovat ojetý automobil?

Dobrý den.Můj problém spočívá v tom,že jsem si před čtyřmi dny zakoupil os.automobil a hned na druhý den se vyskytly hned dvě tech. závady,na které jsem nebyl upozorněn a ani nebyly uvedeny v kupní smlouvě. Automobil v této době není způsobilí provozu tudiž ho nemůžu využívat.Vztahuje se i na ojeté auto záruka a popřípadě mohu odstoupit od smlouvy a auto vrátit zpět do autobazaru? Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5332 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

ano můžeš ho vrátit do 14 dní ho můžeš vrátit a peníze si vzít nazpět pokud tak autobazar neučiní obrat se o radu na advokáta a uvidíš jak bude autobazar rychlí a peníze ti vrátí nazpět

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
satan

Samozřejmě, i na starší věci se vztahuje určitá záruka.V tomto případě jde o skrytou vadu, tudiž máte právo na odstoupení od smlouvy, popřípadě máte právo žádat o přiměřenou slevu z ceny automobylu,záleží na tom co je pro vás výhodější. Vše musíte podávat písemě. Dopis musí obsahovat: datum koupě, popis koupeného automobylu, výrobní číslo, popis závad a informaci že automobyl ja nezpůsobilý provozu a z tohoto důvodu odstupujete od kupní smlouvy. Pokud to budete posílat poštou tak doporučeně, jestliže to budete předávat osobně tak si nechte potvrdit že tento dopis od vas převzaly. Pro případ kdyby vám tvrdily že na to nemáte právo a dostalo se to až k soudu.

Zdroj: vlastní zkušenost

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

Naštěstí jsem nemusela reklamovat auto, které jsem si koupila v autobazaru. Jedinou závadou byla rozbitá parkovací kamera, kterou jsem si koupila na internetových stránkách https://www.2din­.cz/. Během chvilky mi jí nainstaloval můj kamarád automechanik, takže jsem mohla parkovat bezpečněji. Proto pokud zjistíte nějakou závadu neprodleně o ní informujte prodávajícího, ale pokud je to později, než po čtrnácti dnech asi budete mít smůlu.

Nový příspěvek