pizlicka

Když manželé vlastní dům, lze odvrátit prodej v exekuci?

Manželé nadělali dluhy, mají dvě nezletilé dcery, jejich dům je v prodeji jen za 320 tisíc, koukala jsem jak blázen, v katastru jsem zjistila, že jej prodavaji exekutoři. Dá se prodej domu exekucí nějak pozastavit? Kam ti lidé s dvěma dětmi půjdou?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, dá se zastavit. Zaplatit dlužnou částku před exekucí. Pokud už nastane, nikoho nezajímá kam půjdou. Měli na to myslet dříve. Pokud nebudou mít bydlení ani prostředky na případný nájem, tak dospělí skončí na ulici a děti o 18 let v domově. Potom půjdou pravděpodobně za rodiči mezi bezdomovce.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jestliže maj rozum na to, mít děti, měli by mít rozum na to je vychovat a uživit …

ivzez

Jedině zaplacením dlužné částky.

Manželé – dlužníci – by se mohli pokusit s exekutorem
domluvit, že si dům zkusí prodat sami.

Rozumný exekutor by na to mohl přistoupit.
Přímým prodejem by se s největší pravděpodobností získala
vyšší částka než dražbou, takže by se dluh dříve splatitl.

Ovšem ne každý exekutor je rozumný.

Emefej

Zaplatit dluh.