briketka10

Máte rádi horké nápoje (kávu, čaj) či jiné poživatiny (polévku, mléko, kakao)?

Děkuji.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

Ano

Obyčejně pusou a z hrnku.
Ano, studená polívka snad ani není polívka.

Další odpovědi
Kepler

Ano

Jsem polévkový a kávový, takže ano. Ale z horkého mléka bych asi hodil tyčku.
Takový grog při bruslení nebo lyžování jsem ale přímo miloval. Nevím jak to, ale cítil jsem se jako Nepela, popř. Raška.

annas

Jiná odpověď

Ne – kávu a čaj nepiji horké, spíš chladnější.
Ano – polévku horkou
Ne – mléko a kakao nepatří do mého jídelníčku.

da ny

Jiná odpověď

Ne úplně horké, ale teplé – kávu a čaj, nepiji vychladlé, studené..
Ano – polévku horkou
Ne – mléko a kakao, již též nepatří do mého jídelníčku.

cochee

Jiná odpověď

Odpověď je těžká. To, co např. moje matka označí jako „teplé“ či dokonce „vlažné“ a ohřívá to, tak já si o to (ještě před oním ohřátím) spálím hubu/jazyk atd. Takže – ne, mám rád poživatiny maximálně „teplé“ – tím ale myslím teplé podle sebe samého a tím myslím do cca 40°C, víc ne. A tím „maximálně“ myslím to, že daleko spíše dám přednost „vlažnému,“ chladnému," „studenému“ a „ledovému.“ (samozřejmě – odsud posud; nebudu jíst studený vývar s vysráženým tukem na povrchu 🙂 )

Jiří Bohumil

Ano

Až tak, že si často spálím hu.. -ústa. ☹ To jsem pak celkem naštvaný, ale příště si zase nedám pozor a stejně se to zase opakuje. ☹
Ale v létě zase občas hodně studené nápoje. A i takový studený tarator (polívka) je v létě perfekt.:-)

Mc Merkurion

Ano

… holka, grog nebo čaj s rumem (zrovna ho mám u sebe) přímo miluju, a popravdě, oni existujou i jiný horký nápoje na zahřátí než mnou zmiňované? …

… no, abych se přiznal, někde jsem četl, že se dělá čaj i bez rumu, ale vo kafi nemohu sloužit, to nepiju, a co se týče polívky, tak o té jsem se nezmiňoval schválně, jelikož polévka je grunt, a kdo jí nejí je špunt, takže to béřu jako samozřejmý, a přestože jsem línej, samozřejmě, že si ji vždy raději pořádně vohřeju a v létě též, dyť se říká hic proti hicu >>> mimochodem, v letě je lepší pít teplý čaj, než studený …

briketka10

Ad Mc Merkurion

kluku.
Nevěřil bys, že je káva a čaj bez rumu.

A existuje potravina jménem polévka.
Můžeš napsat, jestli jíš horkou, vlažnou, nebo,
vůbec nejíš.

Nebo, jak napsal Jiří Bohumil v létě studenou.

Mc Merkurion

… studená polívka už není polívkou … to jsou různý zeleninový krémy apodobně, a to teda nemusim …

briketka10

Keplere

Mám ráda taky horkou polévku i kávu. Dříve jsem pila
i téměř horké kakao a byla ráda za každý škraloup, ale
teď mléko nemůžu. Jak ráda bych se napila i studeného.

Tvoje odpověď mě vážně moc a moc pobavila.

„Horké mléko = hozená tyčka“ to je úžasnej fór 😁

Kepler

Já jsem to ani jako fór moc nemyslel. To je pozůstatek z mládí, kdy mléko ještě nebylo pasterizované a doporučovalo se jej převařit. Což drahá maminka i babička bezvýhradně dělala. Jakmile škraloupek projel hrdlem, už bylo mlíčko opět mezi námi.