xiperio

Jak propojit zvonění zapomenutého mobilu v kabelce do jiné místnosti?

Problém. Seniorka v rodině 75 let, zapomnětlivá, špatně slyší. Nechává si zapomenutý mobil (tlačítkový) v předsíni v kabelce. Existuje prosím nějaká vychytávka (zařízení), které by zvonilo v jiné místnosti, když jí někdo volá? Prostě nějaký přídavný zvonek, který by se propojil s tím zapomenutým mobilem, který nechává zapomenutý na věšáku. Bohužel i takové věci musíme vyřešit, všichni jednou zestárneme. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Toto vlastně dokáže každý bluetooth reproduktor https://repro­soustavy-reproduktory.he­ureka.cz/f:1650:1­;12571:364316;p:-2000/ nechte ho max 10m místa kde obvykle mobilní telefon zapomínáte, ten když bude v dosahu se k němu bezdrátově automaticky připojí a bude zvonit přes něj

Další odpovědi
Hlada

Zavést do bytu pevnou linku, na ni připojit několik paralelek nebo bezdrátových sluchátek, případně připojit zvonek pro nedoslýchavé a pak buď zavolat přímo na pevnou nebo hovor z mobilu na ni přesměrovat (placené).

nyjono

Bluetooth by tato Nokia mít měla. Je to super řešení.
A připravte se na to, že až doslouží, budete řešit problém s telefon. Bluetooth to řeší.
Naší seniorce dosloužil telefon a s jiným, téměř totožným se už nenaučila. Teď už zvládne pouze zavolat na lidi ze seznamu a přijmou hovor. Někdy si i přečte SMS celou.

xiperio

Podotýkám,že má obyčejnou Nokii 110, černobílou, tlačítkovou, bohužel jiný nechce. Ještě jsem přemýšlel, jestli se dá simka tzv. dublovat, zkopírovat. že by jedna byla v mobilu a druhá totožná ve velkém stolním mobilu se sluchátkem a zvonilo by to na obě karty. (pouze jedno telefonní číslo)

anonym

naprosto rozumím tomu že jiný nechce, když kolem sebe vidí jen složité smartphony a je přesvědčena že jednoduše použitelný smartphone neexistuje … jenže on jednoduchý seniorský smartphone existuje (není jich moc, je to takový unikát, ale existuje) viz Aligator S5520 Senior zde https://www.a­ligator.cz/pro­dukty/aligator-s5520-senior/148/ … všimněte si především velikosti všech ovládacích prvků, na všechno uvidí i bez brýlí, text sms zpráv bude přinejmenším 3× tak větší a mnohem kontrastnější než na její nokii 110, možná se toho bude bát, ale podle mne nakonec s tímto upgradem bude nadšená. Zkuste to zvážit. Tento telefon samozřejmě bluetooth umí a stojí něco málo pod 1600 Kč třeba v okay https://www.o­kay.cz/mobilni-telefon-aligator-s5520-senior-1gb-16gb-zlaty/#nopop

anonym

Tady je velmi zajímavé video v češtině prezentující seniorský KoalaPhone https://youtu­.be/4bTLVv5DWyM?t=21 a je na něm krásně vidět že smartphone prostě může být pro seniora jednodušší nebo stejně jednoduchý jím oblíbená nokie tesaná ještě z cihly pálené 😉 Stačí tomu dát šanci a hlavně vědět že takovéto možnosti vůbec existují a jít cíleně po nich.

Hlada

Zkopírovat už nejde, někteří operátoři nabízejí t. zv. double SIM.
Je zajímavé, že tuto službu nabízí Vodafone, ale Sazka, která využívá jejich síť, ne.