Avatar uživatele
paul1

Jak přispíváte k záchraně hmyzu a ptáků ve vašem okoli?

Necháváte tzv. biopásy na své zahradě ? Máte někde umístěný tzv. hmyzí hotel?
https://zdravy-domov.doktorka­.cz/mizi-hmyz-vymiraji-ptaci-a-co-my-s-tim
Zapomněl jsem dodat, co já. Takže zahradu a okolo pole kosíme jen ručně, kosou,
hmyzí hotel máme, i když neveliký, ale něco tam zalepilo pár otvorů, po čase se asi něco vylíhlo, protože zalepené otvory byly prokousané a prázdné. Co to bylo, netuším.

Upravil/a: paul1

Zajímavá 0 před 556 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Nezabíjím mouchy a uhýbám holubům z cesty, když jdou proti mě. Také je rád krmím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aevul

Tak když vidím ptáka, nestřelím po něm vzduchovkou. Ale třeba moravského vrabce klidně sežeru, bez výčitek svědomí.

Pár hmyzích hotelů jsem zaznamenal a začínají se objevovat květné louky. Takže asi tak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Poté, kdy jsem definitivně POCHOPIL rčení „zabij bobra, zachráníš strom“, už nijak. To abych toho ještě více nepodělal 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sameotazky

Celoročně sypu do krmítka a napájím ptáky. Na jaře a v létě je to zvlášť potřeba, z důvodu úbytku hmyzu, ptáci nestíhají sehnat potravu pro sebe i mladé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Tady si příroda dělá, co chce. Hierarchii mezi ptáky tu určují straky, a každého vyklovou ze “svého “ území. Teď právě se houfují berušky, a hledají úkryt na zimu. Pokud mě někdo opraví, že jsou to slunéčka sedmitečná, nejsou. Jsou dvoutečná, černá s červenými tečkami, prostě ty dravé typy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

když uklízím, tak živý hmyz naberu na lopatku a vyhazuji oknem do zahrady – opravdu to dělám, nezabíjím nikoho zbytečně. A ptáky v zimě krmím zrním…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aevul

Rokio: koho že to rád krmíš, mouchy, nebo holuby? Krmení holubů je ve spoustě měst zakázané.

Nový příspěvek