paul1

Jak přispíváte k záchraně hmyzu a ptáků ve vašem okoli?

Necháváte tzv. biopásy na své zahradě ? Máte někde umístěný tzv. hmyzí hotel?
https://zdravy-domov.doktorka­.cz/mizi-hmyz-vymiraji-ptaci-a-co-my-s-tim
Zapomněl jsem dodat, co já. Takže zahradu a okolo pole kosíme jen ručně, kosou,
hmyzí hotel máme, i když neveliký, ale něco tam zalepilo pár otvorů, po čase se asi něco vylíhlo, protože zalepené otvory byly prokousané a prázdné. Co to bylo, netuším.

Odpovědi
Rokio

Nezabíjím mouchy a uhýbám holubům z cesty, když jdou proti mě. Také je rád krmím.

aevul

Tak když vidím ptáka, nestřelím po něm vzduchovkou. Ale třeba moravského vrabce klidně sežeru, bez výčitek svědomí.

Pár hmyzích hotelů jsem zaznamenal a začínají se objevovat květné louky. Takže asi tak.

zjentek

Poté, kdy jsem definitivně POCHOPIL rčení „zabij bobra, zachráníš strom“, už nijak. To abych toho ještě více nepodělal 🤷‍♂️

Sameotazky

Celoročně sypu do krmítka a napájím ptáky. Na jaře a v létě je to zvlášť potřeba, z důvodu úbytku hmyzu, ptáci nestíhají sehnat potravu pro sebe i mladé.

Ametyst

Tady si příroda dělá, co chce. Hierarchii mezi ptáky tu určují straky, a každého vyklovou ze “svého “ území. Teď právě se houfují berušky, a hledají úkryt na zimu. Pokud mě někdo opraví, že jsou to slunéčka sedmitečná, nejsou. Jsou dvoutečná, černá s červenými tečkami, prostě ty dravé typy.

agentpv

když uklízím, tak živý hmyz naberu na lopatku a vyhazuji oknem do zahrady – opravdu to dělám, nezabíjím nikoho zbytečně. A ptáky v zimě krmím zrním…

aevul

Rokio: koho že to rád krmíš, mouchy, nebo holuby? Krmení holubů je ve spoustě měst zakázané.