dnb

Jak, případně pomocí čeho odšroubovat přívod vody přes kohoutek do záchodu???

Mám problém se záchodem, přestal splachovat, po nějakém bádání jsem zjistil že se ucpal kohoutek přítoku vody. Kohoutek je ale na trubku tak utažený, že jej nelze povolit, respektive vyšroubovat, máte někdo nějaké rady jak na to? Nebo budu muset platit drahé instalatéry??

Nejlepší odpověď
led

Najlepšie je použiť inštalaterské kliešte „blicky“ https://search­.brave.com/ima­ges?q=in%C5%A1ta­lat%C3%A9rske+kli­e%C5%A1te&sou­rce=web&img=10 ktorými pridržíte trubku a v prípade, že je kohútik priamo na trubke (bez príchytnej matky) skúste rukou otáčať doľava vodovodný kohútik. (ide o to, aby ste s kohútikom neotáčali aj trubku. Pokiaľ to nejde rukou, použite druhé kliešte.
Nezabudnite si predtým uzavrieť prívod vody do trubky a na nádobu pre zbytkovú vodu v trubke. (rada pre naprostých „Pat a Mat“ https://www.ve­selerozpravky­.sk/pat-a-mat-vodovod/ )
V prípade, že máte na kohútiku otočnú príchytnú matku, otáčajte ňou, nie kohútikom. Pro novom kohútiku nezabudnite na tesniacu podložku pod matku.
Ak vám to nejde, nerobte to sám, ale volajte inštalatéra, nech prípadná Potopa sveta je na neho.

Další odpovědi
Dochy

Pokud to nejde normálně kleštěma povolit, asi nezbude, než si toho instalatéra zavolat.

  1. má lepší vybavení
  2. zvolí postup podle použitých materiálů (ani nepíšeš jestli jde o starou instalaci v oceli, nebo novou v plastu)
  3. když se to pos… poradí si (alespoň doufám, že se nenajde žádnej co by zničil trubky a pak řekl že termín na opravu bude za 14 dní)

(je to asi měsíc co jsem se také snažil a nakonec hnul trubkou ve zdi – instalatér nahřál kohoutek plamenem a pak povolil – ocelové trubky, přes 30 let stará instalace)

aliendrone

Vyměnit kohout k WC není žádná věda, ale potřebuješ mít DOBRÝ vercajk. TEORETICKY by měl stačit postup popsaný Její Excelencí velvyslankyní PEKLA led, jenže to musíš mít DOST sílu. Odkazované kleště „sikovky“ vyžadují pevný stisk. Lepší než sikovky je pořádný hasák (je to v zásadě větší verze sikovek a má jiný stavěcí mechanismus), protože jsem viděl i takové spoje, že jeden chlap musel držet trubku půlmetrovým hasákem a druhý dalším povoloval. :) https://img.ig­bplus.cz/images/1144_900­.jpg?vid=1&tid=29&r=B

Musíš mít na paměti, že dnes se voda žene téměř bez vyjímky v plastu a díky tomu jsou trubky značně citlivé na krut ve fitýnkách (spojích). A festovní přidržení trubky je tudíž mnohem VÍC nutností, proto radím ten hasák (pokud to nepůjde relativně snadno jen s pomocí sikovek). Jinak budeš bourat, abys opravil prasklý spoj ve zdi!

Pokud má kohout šetihran, použij příslušný klíč, jinak ho musíš chytit do dalších kleští. Ohledně poklepávání na klíč (usnadní „utržení/rozpojení srostlého závitu“) ti radit nebudu, zpravidla tím nezkušený napáchá víc škody, než užitku. :)

aliendrone

)led>>> Ó dechberoucí multikrásko, jsem o5 překvapen vašimi praktickými znalostmi (to, že je nutné přidržet tu trubku v kleštích). Kterak to přijde, že máte takové vědomosti? :o
Je mi jasné, že díky zkušenostem nepatříte k hypermoderním ženám typu „vysypeme obsah sáčku do vroucí vody a vaříme 10min“ (sakra, jak se používá minutka/časovač?!?), jenže přeci jenom…

Tohle už je chlapské políčko, na kterém se může žena podílet formou „podej“ nebo „už to svítí“ apod.! A pokud si dobře pamatuji, tak i v dobách, kdy ženy byly ještě ŽENY se tyto znalosti/zkušenosti u nich prakticky moc nevyskytovaly. CO JSTE VLASTNĚ ZAČ? ;) :D :D

led

alík, myslíte typicky mužské: postav stan, ulov večeru, založ oheň? Ak by som to nedokázala, na čundri (viete vy, čo je to čunder?) by som neprežila.

led

vážený zastaralý aliendrone,
vy ste si asi nevšimli, že dnes už nie je viktorianská éra? Dnes sa vraciame do čias Šárky (Dívčí válka v Jiráskových Českých pověstech), keď ženy riadia kamiony, lietadlá, pracujú na strojoch a na kovadline kujú železo, velia armádam, riadia štáty aj štátne zväzky a zatiaľ muž sa (rovným dielom) stará o domácnosť. Pozor, nemám na mysli „svet LGBTI komunity“. Jednoducho nastáva rovnoprávnosť mužov a žien. Aspoň čiastočná, úplná nebude asi nikdy. Ani to fyzicky a biologicky nie je možné. Ak nám všetkým nevymyjú mozgy.

dnb

Dík za veškeré rady, problém je již vyřešen, nakonec pomohla rada od „led“ , dvoje kleště mne nenapadly. Dík , nominace.

dnb

Dochy:
Konečně něco, na co jsem již dlouhá léta zapoměl, děkuji. Dilatace materiálu…

dnb

Dík za radu, „potopa světa je na něho“ 😂😂😂