TOJETAJNYY

Jak přibrat na vegetariánský stravě?

Dobrý den,
Jsem šíleně hubená. Mám 174 cm a 50 kg. Jak mám přibrat na vegetariánský stravě?(maso jíst nezačnu, měla jsem stejný problém i předtim) Chtěla bych docílit alespoň těch 55 kg, ale furt to nějak nejde. Jím vyváženou stravu, pravidelně.
Děkuju za odpovědi

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

To jsem si mohla myslet, slečna nepřibírá, z čeho ji obviníme jako první? No samozřejmě, že za to může vegetariánství, to je přece jasný! Ach jo.

Na světě je spoustu vegetariánů/veganů i mezi kulturisty. A neumírají. Nikomu neuškodí na živočišných produktech ubrat. Z úst odborníků to slýcháme myslím si poměrně často. Ale masíčko si málokdo nechá vzít, protože jídlo se přece dělí na maso a salát, že :))

No, tak jsem si trochu zanadávala, teď k věci!
Nekoukala jsi po nějaký aplikaci, kam by sis mohla zapisovat denní příjem? Nepřeháníš to se cvičením? Nejspíš asi nevíš, co pořádně jíst. Ideálně v každém jídle měj zastoupenou obilovinu+luš­těninu+zeleni­nu. Přes den ořechy, semínka, případně lžičku oleje (buď samotnou, nebo třeba v salátu). Např. ráno pořádnou snídani, tzn. ideálně kaši (ovesnou, jáhlovou, pohankovou…) s ořechy, nějakým ovocem, já si dávám v tomhle období jabko/hrušku, lžičku konopnýho oleje nebo lžičku lněnejch semínech, pár ořechů (mandle, lískáče nebo vlašáky) a posypu skořicí. Nějakou svačinu třeba zase kus ovoce a müsli. Na oběd třeba rýži s nějakou směsí zeleniny, ve které bude cizrna/čočka/fa­zole/hrách a posypat sezamem nebo mungo klíčky (snadné na klíčení doma) a třeba i nějakou polívku a klidně i malej dezert, jak člověk nejí maso, tak toho sežere víc, ale to je jenom dobře, tím pádem toho do sebe dostane víc dobrýho :)) odpo třeba chlebík s nějakou pomazánkou a čerstvou zeleninou. Navečer třeba nějakej ten salát, kde ale může být klidně i čočka, semínka apod. Potraviny bohaté na bílkoviny jsou třeba tofu, tempeh, lahůdkové droždí, z živočišných produktů třeba skyr, tvaroh, kozí sýry.
Na nabírání taky někdo doporučuje tzv. sacharidové vlny. A pak když chce rýsovat svaly, tak zase sacharidy dost ubere.
Pokud to nebudeš moct „užrat“, zkus si to třeba usnadnit nějakým proteinem – ale pozor při výběru.

Případně napiš do zpráv nebo do diskuse!

Další odpovědi
Drap

Při vegetariánské stravě se nedivím, že nemůžeš mít zdravou váhu. Zkus přidat cukry a bílkoviny.

ivzez

Ta váha v poměru k výšce neodpovídá vyvážené vegetariánské
stravě, spíše bych si tipla na nevyváženou veganskou stravu.

Jíte živočišné bílkoviny?
Zkuste zvýšit příjem plnotučných mléčných výrobků,
tvarohu, sýrů, jogurtů, másla, vajec, … a ovoce.

marci1

Věci, které budete potřebovat:

Oříšky, například mandle nebo vlašské ořechy
Fazole
Jogurt (volitelně)
Zeleninu
Sójové mléko a další podobná mléka bez laktózy
Oříškové máslo
Ovoce, např. bobuloviny
Olivový nebo jiný rostlinný olej
Obilné produkty, typu rýže, ovesných vloček nebo chleba
Avokádo
Semínka, například slunečnicová nebo lněné semínko
Rozinky

https://www.wi­kihow.cz/Jak-p%C5%99ibrat-na-v%C3%A1ze-jako-vegetari%C3%A1n

Michala11

Koblihy:)

zjentek

Jedna z možností je přestat kuřit! ;)

Teď vážně: Vypadá to, že máš dar od Boha, možná hned několik. Neznám důvody, proč jimi mrhat a vůbec něco přibírat. Otázkou ale je, zda k tomu máš správné důvody ty.

Edison

Vegetariánství a vyvážená strava? Co je to za nesmysl?? Chce to více bílkovin, živočišných tuků a cukrů. Ty jinak než z masa nedostaneš. Hlavně VYVÁŽENĚ!!

Jiří Bohumil

Je to poměrně jednoduché. Jde o poměr s kalorickým příjmem a vydáním. Jíst víc a kaloricky hodnotnějších potravin a méně cvičit!!!
Tvá vyvážená a pravidelná strava zřejmě nestačí. A nejde to ihned, zřejmě se musí upravit Tvůj „metabolismus“, což je podobné i při opačném problému, hubnutí. A trvá to někdy i měsíc, než dojde k jeho „přestavení“ a pak teprve jsou výsledky.
Bohužel mnoho z Vás to nechápe a ani nechce!!!:-(
A toť už vlastně anorexie, což je nemoc psychiky.
A bohužel (po druhé) mám tento problém i ve vlastní rodině a nejsme schopni „postižené“ (nemocné), nijak zatím pomoct.:-(

Edison

Ryuzaki, nikdo přece nedoporučuje přežírání se masem… Ale jsou věci v mase, které nahradit nejde. Příroda nás miliony let utvářela ke konzumaci všeho.

RyuzakiKate

O přežírání nepadlo ani slovo. Ale významná redukce je skutečně potřeba, jinak se do budoucna nebudeme schopni uživit. Nevyvracím, že jsme všežravci, to však také znamená, že máme na výběr a o nějaké „nahrazování“ vůbec nejde. Spousta lidí má zdravotní problémy i při konvenčním stravování.
MilionY teda ne, to je moc dlouho :))

EKSOT123

Byl jsem dva roky s vegany a vegetariány a nepřišlo mi, že bych tam měl problémy s hubnutím. Byli tam i sportovci a horolezci,.. Ani sport podle mě nezpůsobuje hubenost. Naopak je prospěšný i u veganů. Ale zkrátka když je hlad, tak se najíst. Možná třeba pivo podporuje chuť k jídlu.