quentos

Jak přežít letní noci?

Léto dvakrát nemusím, ale ty noci, to je teprve utrpení. Spím nahý, jen pod tenkou „slinou“, při otevřeném okně i dveřích, a tudíž průvanu, a stejně se dlouho převaluju, než usnu. Nejradši bych se svlíknul z kůže, jaký je mi vedro. Usínám pozdě, budím se (samovolně) brzy, podle toho to taky vypadá… četl jsem i dva bestsellery o spánku, jejichž součástí jsou i tipy na dobré spaní, jsou výborné… ale v létě prostě nefungují.
Díky.

Nejlepší odpověď
elkon

Klimatizaci, dnes už běžná věc. Ale kvalitní, ne nějakou přenosnou. Nastavit na rozumnou teplotu.

Další odpovědi
Kepler

Já jsem si už na ta horka částečně zvyknul, takže mi až tak nevadí. Můj nejosvědčenější tip: navečer postavit před otevřené okno větší ventilátor, který mi nažene chladnější večerní vzduch do místnosti. Já to mám ještě ztížené tím, že mi před barákem pořád jezdí auta, takže jsem usínal až hodně po půlnoci. Tip č.2: nechávám otevřenou ventilačku, i když je z ulice hluk a vezmu si 1/2 tablety Zolpidemu (Stilnoxu), po čemž brzy usnu a spím až do rána jako Šípkový Růženec. Ráno jsem krásně vyspalý a vůbec se necítím, jako by mě někdo vzal žokem přes hlavu.

xiperio

Já to někdy řeším práškem nA SPANÍ.jÁ VÍM,ŽE JE TO HNUS ALE VOLÍM MENŠÍ ZLO PROTOŽE POTŘEBUJI BÝT RÁNO VYSPANÝ. Nebo klimu. I mobilní.

paul1

My máme skoro 100-letý barák, půl metrové zdi, takže máme prima chladno ve dne i v noci. Manželce je zatím dokonce zima, tak se lépe přes den obléká. U žen je to asi normální, že jsou zimomřivější. Postupně, během léta se to ale i u nás bude ohřívat, ale podle předcházejících zkušeností se to dá vydržet.

radomitzwak

Doporučuji začít pravidelně běhat, aby si opravil svůj vadný tělesný termostat. Potom budeš spát nahý celý rok – v zimě si vypneš v ložnici topení pro lepší spánek a v létě si pro lepší spánek otevřeš okno. Každopádně i s takto porouchaným termostatem se dá spát i v létě – ustel si v koupelně.

nyjono

Když ti nic nepomáhá, poslední volba je klimatizace.
I ta mobilní, s vývodem do okna, účel plní.

autacek

Na to je jednoduchá rada. Před spaním si dej sprchu a hlavně, choď spát až když budeš odpadat unavený. A pokud vydržíš až budou ráno ve čtyři ptáci cvrtlilat, to už je teplota docela fajn.

EKSOT123

Taky máme chladný kamenný dům, ale při práci jsem jednu sezónu bydlel v „sauně“, navíc poblíž bažiny, takže mraky komárů a v noci se nedalo větrat. Když to člověk prožije, tak potom mu už horké noci bez komárů a s otevřeným oknem nepřijdou tak hrozné. Samozřejmě přes den pak okna zavřít, příp. zatáhnout závěsy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.