Andr áňa

Jak přesvědčit tátu aby jsem mohla mít koťátko?

Ahoj, jmenuji se Anička. Moc bych chtěla kočičku ale táta mi ji nechce dovolit. Kočka mojí kamarádky měla nedávno koťátka a kamarádka mi může jedno dát. O kočku se postarat dokážu protože už jsme jednu měli ale tu bohužel srazilo auto. Proto bych ji chtěla mít v domě. Kdyby jste mi mohli poradit jak ho přesvědčit byla bych moc vděčná.

Odpovědi
elkon

Tatínek zřejmě dobře ví, jak mohou být kočky nebezpečné. Roznáší toxoplasmozu, může po potřísnění jejich slinami třeba na ruce a při zanesení do oka, dojít k nevratnému poškození zraku. Nedávno už zde takový dotaz byl.

Rokio

Pokud ten řidič osobního automobilu srazil tvoji kočku a od místa nehody ujel, tak je to částečně i vina toho motoristy. Ujetí od místa nehody je nezákonné.

Jinak ze tebe do 18-ti let rozhodují rodiče. Když ti zemřela kočka, tak nebude něco v pořádku. Kočka není plyšák. Je to živý tvor.

Podle mě na to ještě nejsi připravená.

Dochy

elkon: Snad každé zvíře může přenášet nějaké pro člověka nebezpečné nemoci. Pokud bychom z toho měli být až tak pos… asi bychom se museli živit jen chlebem, mrkví a špenátem. a jinak pokud možno zavření v proskleném terárku.