plavala

Jak přesně má vypadat dohoda o rozvázání pracovního poměru?

Konkrétně mi jde o počáteční část, kde je podle zákona „jednoznačná identifikace účastníků“. Všude jsem našel pouze vzory, ve kterých je za zaměstnavatele uveden jednatel, nevím ale, jestli se to tam takhle dá napsat, jelikož vedoucí mé pobočky, který má na starost chod pobočky, vedení zaměstnanců atd., je pozicí od samotného jednatele společnosti velmi vzdálený. Co tam tedy uvést? Znamená „jednatel“ pouze odpovědný pracovník, který to za zaměstnavatele projednal, nebo je správné tam napsat „odpovědný vedoucí“? Nebo jinak?

marci1: Tam je právě zase jednatel… I na tenhle vzor jsem koukal. 🙂

Odpovědi
marci1

A co takhle zaměstnanec a zaměstnavatel? 🙂
http://www.pra­cepropravniky­.cz/vzory-smluv/dohoda-o-rozvazani-pracovniho-pomeru

Lamalam

Proč by tam měl být uveden jednatel? Toho mají jenom s.r.o.

ivzez

Za zaměstnavatele není nutné uvádět jednající osobu.

Příklad:

Název firmy, IČ
sídlo firmy

a

Jméno Příjmení (zaměstnanec)

se dodhodli na rozvázání pracovního poměru ke dni 31. prosince 2015.
Zaměstnání skončí 31. prosince předáním klíčů a pracovních pomůcek.

Zaměstnanec (Jméno Příjmení)

Za zaměstnavatele
(Jméno Příjmení
funkce
razítko)

________

Ještě jednodušší je napsat žádost o rozvázání pracovního poměru dohodou.
Zaměstnavatel na kopii napíše „Souhlasím“ a připojí Jméno Příjmení a funkci, podepíše se a otiskne razítko.

____

Vzor žádosti:

Název firmy, IČ
sídlo firmy

V Městě dne ………

Žádost o rozvázání pracovního poměru dohodou

Žádám o rozvázání pracovního poměru dohodou ke dni 31. prosince 2015.
Zaměstnání skončí 31. prosince 2015. Poslední den předám klíče, …

Žádám o vystavení potvrzení o zaměstnání, které si vyzvednu při předání
pracovních pomůcek 31. prosince 2015.

Jméno Příjmení (vlastoruční podpis)