kurizek27

Jak přepočítat kg na m2?

Nejlepší odpověď
Emefej

Stejně, jako se přepočítavají hodiny na litry.

Další odpovědi
quentos

Nelze.
Otázka končí otazníkem.

Kelt

Kg je jednota hmotnosti, m2 je jednotka plochy. Je to stejné, jako bys chtěl přepočítávat hodiny na stupně. Něco ti tam chybí. Pokud chceš odpověď, měl bys poskytnout všechny informace a údaje.

Drap

Pokud znáš jaký objem má 1 kg dané látky, tak snadno.

Justin1

Musí k tomu být nějaká konstanta úměrnosti. Kdyby šlo o papír, potom by přepočet byl možný pomocí gramáže papíru, což je údaj, který číselně udává hmotnost jednoho metru čtverečního daného typu papíru. Kdyby šlo o nátěrovou barvu, potom bychom potřebovali znát doporučenou spotřebu barvy na metr čtvereční natírané plochy.

annas

Podívejte se, zda je to možné i u jiného materiálu než je fólie.

1. přepočet kg na m2 l

" Pro rychlý orientační přepočet kg na m2 lze vycházet ze vztahu, že 1 m2 PE fólie má přibližně tolik gramů, kolik tisícin milimetru činí její tloušťka. (např. 1 m2 tloušťky 0,050 mm má hmotnost cca 50 g).

Pro přesnější výpočet použijte následující formuláře (bm = běžný metr).

Tloušťku fólie zadávejte vždy v mm, ne v mikrometrech (mikronech) – 1 µ = 1 My = 0,001 mm

Všechny přepočty jsou pro LDPE fólie a jsou pouze orientační, protože tloušťka fólie není nikdy přesná, ale po obvodu kolísá

Přepočet z kg na m2
Zadejte hmotnost v kg:
Zadejte tloušťku fólie v mm:

https://www.nov­plasta.cz/pre­pocet

2. https://www.jed­notky.cz/husto­ta

gram na m2

Ousek7505

Přepočítávat jednotku hmotnosti na jednotku plochy je nereálné. Pokud by jste znal další veličiny(například hustotu materiálu), tak je možné přepočítat hmotnost na objem. Nikdy ale na plochu.

Spilkas

2500kg
20g/m2

Je tedy kolik m2? počítám správně?

Dochy

A mimochodem: Pokud máš novu otázku, standardní je ji jako novou položit, ne napsat někam do diskuse.

Dochy

Jak máme vědět jestli počítáš správně? Žádný výpočet tu není. Nicméně alespoň jsou tu smysluplné informace.

Dochy

Ousek: Když už popíšeš možnost převodu hmotnosti na objem, tak stejně tak můžeš přepočítávat klidně i hmotnost na plochu. Stačí znát gramáž (běžný údaj např. pro papír, textil apod.)

Emefej

Drap > když snadno, tak počítej. Hmotnost 4000 kg, objem 2 m3. Kolik je to podle tebe metrů čtverečných? Otázka je nesmyslná, objem neobjem.