zjentek

Jak přeložit Deadpool, hrdinu od Marvela?

Věda a jazyky.

Nejlepší odpověď
Anikitos

Ono se to nepřekládá (znamená to ”mrtvý bazén”). Je to termín označující hru, při které se hádá (sází o peníze), kdo zemře…

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Dead_pool
https://www.qu­ora.com/Where-did-the-phrase-deadpool-originate-and-is-it-at-all-related-to-the-Marvel-comic-book-character

I ve filmu, když Deadpool seděl v tom jejich baru a přemítal o svém životě s jeho kámošem, tak si řekl, že potřebuje přezdívku a podíval se na tu tabulku se jmény, na které bylo nadepsáno ”Dead pool” a chtěl si začít říkat:
”Deadpool, kapitán Deadpool.”
”Tak ne, jenom Deadpool.”
A byla to právě ta tabulka, která jim sloužila k oné hře, při které sázeli, kdo kdy umře.

briketka10

Bezva film. Marvel má super filmy.
Deadpool 2 je taky dobrej :)
Líbil se mi ještě Antman a Antman 2

zjentek

No jasnačka, od Marvela má všechno hloubku! ;) A parádně si u toho člově odpočinek, však viz Avangers- Infinity War… noné? ;)