Retko

Jak prelozim do cestiny – I Dare You

Nejlepší odpověď
quentos

je to taková mírně arogantní pobídka. („Tak pojď do toho, jestli si troufáš.“) Často s infinitivem > pak pojď [do čeho]

Další odpovědi
Syd

Vyzývám tě

anonym

Cambridge dictionary říká:

  • to ask someone to do something which involves risk

• „Wear the low-cut blouse with your pink shorts -go on, I dare you!“
• + to infinitive „I dare you to ask him to dance“.

Čili někoho vyzvat k něčemu, co může být třeba nějakým způsobem riskantní…
…a nebo také:
„Watch this video and I dare you not to laugh!“
Sleduj tohle video a vydrž se nesmát/nesmíš se smát!

NotFound

Opovaž se, nebo taky vsaď se. Záleží na kontextu.
Třeba tlačitko s nápisam „autodestrukce“ a k tomu prohlášení – I dare you not to touch this button. (opovaž se to tlač. zmáčknout.)

otaznik007

Troufám si tě

Zdroj: translate.goo­gle.cz/?hl=cs&t­ab=wT