Tata

Jak přehrát kazety VHS na DVD disk

Mám nahrané rodinné kazety. Ale éra videi končí a já bych potřeboval poradit jak tyto kazety přehrát na DVD.Jak připojit video na počítač, jaký program k přenosu potřebuji a jek postupovat. Z počítače již film dostanu na DVD přes Nera (doufám).

Nejlepší odpověď
kropitko

V níže uvedeném odkazu,najdete rady,jak to udělat.
http://www.slu­necnice.cz/ti­py/jak-vhs-kazety-premenit-na-dvd/

A nebo si to můžete nechat udělat,to je aspoň pro mě jednoduší metoda. Na internetu je spousta firem,zasílám jako ukázku na jednu

http://www.pre­vodkazet.cz/

Další odpovědi
NickD

Video propojíte kabelem s PC (S-Video).Program na převod i střih je Pinacle Studio.Pak už to je celkem hračka.Vzhledem k pořizovacím nákladům,aby jste těch pár kazet mohly mít na DVD nebo v PC vám,ale doporučuji využít nějakou firmu,která vám ráda výjde vstříc.Bude to i pro vás pohodlnější.

misha011

firmu www.prevodkazet.cz mohu doporučit. Přepsala mi veškeré domácí video a byl jsem spokojen.

Zdroj: www.prevodkazet.cz

valecek

Propřípad že to ještě někdo chce udělat chce to televizní kartu do počítače,stačí stará analogová.Postačí anténí vstup. V ovladači televizní karty si naladíte kanál kde vaše staré VHS vysílá a pak už jen zapnete záznam, ten bych nastavil na formát mp2. Na formát video, avi, divx, mp4,bych to převedl jiným programem který to nebude muset dělat v reálném čase a pokud to nechcete stříhat a nebo upravit obraz či zvuk filtrem tak ani střižnu nepotrebujete. Použijte jakýkoli program pro změnu komprese a formátu. A pak to vypalte na disk.