bauerlukin

Jak praktikovat půst?

Dobrý den, prosím poraďte mi, jak praktikovat půst. Co dodržovat atd. Rád bych rady od někoho, kdo to zkoušel. Děkuju

Doplnění otázky, jde mi o čistící pust

Odpovědi
Drap

Jaký půst? z jakého důvodu. Náboženské a rituální půsty mají svá, většinou přesně stanovená pravidla. Čistící půst se doporučuje vynechat jeden den v týdnu. U půstů z důvodů snížení váhy je dobré se poradit s odborníkem. U každého jedince to může být jiné.

Kelt

Jednou jsem vydržel asi 14 dní nejíst, jenom se pije voda a pak se opatrně přechází na normální stravu. Doba hladu se rovná době náběhu, je třeba velmi hlídat to, co konzumujeme. Nejhorší je první den hladovky, pak už není takový pocit hladu a člověk to vydrží a hlad nemá. Kromě fyzické stránky, obava, že budu mít hlad, jak na to budu reagovat, je třeba si naordinovat program – teď nemusí jíst, vydržím to. Mně se podařilo za 14 dní zhodit asi 10 kg, ale stejně jsem to zase nabral, protože jsem podcenil zpětnou fázi..

marci1

Půst je hladovění bez jídla. Jedenkrát týdně v pohodě. 🙂

Emefej

Nejíst.