Avatar uživatele
Vašek123

Jak poznat jestli mi odešla základová deska nebo zdroj? Nejde spustit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, suaeda, bolak před 3883 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
bolak

hamletovská otázka.. A Hučí?

Jestli hučí, bude to deska, jestli po zapnutí ani nepípne, tak to bude zdroj. Hlavně nezapomeň na to že vzádu máš vypínacího dádu, a ten je možná ve stavu -vypnuto-, pokud jsi ho dostal od výrobce, tak to zkus procvaknout.

PS: Teď už se ani nedivim, že ti nejde zesílit zvuk pomocí klávesnice. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Než se počítač zapne zkontrolovat všechny kebely uvnitř zda není některý uvolněný. Stejně tak běžná kontrola připevnění pamětí a grafiky.
Nyní zapnout do sítě a nastartovat PC
1/ Po startu PC svítí kontrolka – většinou odchází zdroj?
2/ Vydává PC po zapnutí nějaké zvuky? – Základní deska.
3/ Je slyšet HD, že se rozbíhá?
4/ Vše se jakoby rozjede ale na monitoru nic není vidět – špatná grafika.
5/ Pokračování bodu 2. Počítač vydává nějaké pípání. Postupně odpojovat a připojovat jednotlivé komponenty. Při bootování počítače vydává různé druhy pípání (1× –3×). V manuálu základní desky jsou blíže popsány detekované zvuky. Tím lze vyloučit vadné paměti, procesor ad.
Popsal jsem jen stručně jak na to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MocacekCZ

nezapne se obraz nebo se nespustí ani jeden větrák ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Odpoj zdroj od MB. Na odpojeném 20 pinovém konektoru spoj pin 14 se zemí. Na 24 pinovém pin 16. Zdroj se musí rozběhnout. Zkouška je orientační.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Občas pomůže i obyčejné vyluxování počítače.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Půjč si jiný zdroj, který zaručeně funguje a vyměň jím podezřelý. Stačí narychlo jen kabely do desky a příp. GK, disky a mechaniky pro tuto zkoušku zapojovat nemusíš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elipek

Dobrý den, potřeboval bych pomoct dneska jsem přišel domů ze školy a vůbec se mi nechce zapnout PC nevím jestli to bude základní deskou nebo zdrojem když zapojím všechnu kabeláž tak na zapínacím tlačítku svítí oranžové světlo neví někdo co to může být ?

Avatar uživatele
elipek

Dobrý den, potřeboval bych pomoct dneska

Nový příspěvek