Makina

Jak poznám, že se mi rozmnožily rybičky v akvárku a budou mít malé?

Akvárium mám již několik let, mnohokrát jsem tam již měla párečky od stejného druhy rybky, ale nikdy se mi nepodařilo žádné namnožit. Jak bych to vůbec poznala?
Doplňuji:
plavou mi tam hlavně závojnatky, neonky, paví očka, tetry, parmičky čtyřpruhé…ale fakt ne a ne…někdy si říkám, jestli ony ty malé nepožerou…

Nejlepší odpověď
terry

Jaké tam máš rybky? Některé se množí snadno, jiné obtížně.
Pro začátečníky jsou vodnější živorodky.

To by se množit měly, ale je pravda, že je žerou. Zkus dávat krmení víckrát denně nebo dávat nějakou dobu třeba mražené patentky apod.
Aby měly menší potřebu ty mladé žrát.
Nebo nemáš tam nějakého dravce, který je žere?

Další odpovědi
beer

Pravděpodobně případně vylíhnutý potěr ostatní rybky požerou. Oplodněné rybičce se viditelně zvětšuje bříško.
Kdysi jsem se mezi chovateli akvarijních rybek pohyboval a tak vím, že měli spoustu dalších nádob právě pro odchov rybek. Byla to přímo věda, jak vyvolat tření a poté i líhnutí (kladení) v závislosti na druhu.
Takže bych to asi řešil způsobem nejjednodušším – pokud bych zpozoroval tření, připravil bych si další malou nádobu na odchov potěru. Sledoval bych velikost bříška rybky a jakmile ny bylo naplněné, přemístil rybičku do odchovné nádoby. Tam by probíhal porod (živorodky) či kladení jiker a poté růst potěru až do doby potřebné velikosti.
P.S.: Ale co pak s nimi.. Zpět do akvária? Vždyť by bylo zakrátko přeplněné ) Tak asi rozdávat?
Pokud odpověď nestačí běž na nějaké akvaristické fórum, odkazů na akvaristiku je spousta:
http://odkazy­.seznam.cz/Vol­ny-cas-a-zabava/Chovatel­stvi/Akvaristi­ka/

roxy52

To se nejdřív musí mít dvě rybky rádi.Potom jedna otěhotní a po nějakém čase tam budou plavat miminka.