Rootfelen

Jak požádat o zvýšení výživného?

Bylo mi osmnáct, a můj tatík „platí“ už nějakých 13 let směšných 500 korun měsíčně. Vždycky si dá přestávku tak na třičtvrtě roku pak to pošle najednou (po podání trestního oznámení), pak posílá pár měsíců a dá si další přestávku.

Jak požádat o zvýšení alimentů? Myslím, že v dnešní době je 500 k smíchu (ale to bylo i před 13 lety). Přijatelné by bylo tak 3500.
Doplňuji:
Děkuji za odpověď. Nezažádali jsme dříve, protože ještě před 2 lety byla mamka bez práce a co by nám přidali, to by nám i vzali. Proč to ale už 2 roky nechává tak, to nechápu (protože tolik co by získala si snad za pár dní v práci na které by si vzala volno, nevydělá.) Ve všem vidí strašný problém.

Takže mám zajít přímo na okresní soud a tam mě na vrátnici nějak nasměrujou?

Nejlepší odpověď
kropitko

1)nepíšete jestli chodíte do školy????Pokud ano…
2)podáte návrh na zvýšení výživného,můžete osobně,ale stačilo by i písemně.
3)v případě zletilosti,lze žádat o výživné pouze od datumu podání návrhu,takže zpětně ne…
4)Dále si můžete na Úřadu práce na oddělení SSP zažádat o přídavky
5)tady máte vzor,podle který můžete použít

http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/vzory_prav­nich_smluv/za­loba_o_stanove­ni_vyzivneho_pro_zle­tile_dite_vzor_zdar­ma.html

Nevím jak je to s tím,jestli si nemůže zažádat zpětně matka,pokusím se to zjistit.

V daném případě nelze využít ani té části ustanovení § 98 odst. 1 věta za středníkem, neboť výživné pro Vás bylo v minulé době přiznáno. Zákon neumožňuje přiznávat zvýšení výživného zpětně, zpětně lze pouze výživné přiznat, nebylo-li v té době vůbec přiznáno.

Takže sepište rychle Návrh na zvýšení výživného a upalujte na poštu,nebo k soudu…

Další odpovědi
anonym

To je uplne smesna castka,proc jste nezazadali jiz drive,dnes kdyz uz jste plonolety zadate soud vy sam,ale asi musite dolozit,ze studujete,pri­pravujete se na sve budouci povolani,je mozne zadat vyzivne i zpetne,to vse vam urcite pri sepisovani zadosti radi poradi,tedy doufam.Zadat bych sla na okresni soud,verim,ze vam to vyjde co nejdrive,at take vas druhy rodic vi,co vse obnasi vychova ditete,byt uz plnoleteho,asi si mysli ,ze 18 a dost.Nedejte se,je to vase pravo.

GangstaHelper

spatna kategorie? I kdyz jsem to zmenil na pravo a zakony…

GangstaHelper

*I kdyz bych … :D