Pytelh

Jak postupovat při rozchodu s družkou a převzetí dětí do péče?

Jak postupovat při rozchodu s družkou a převzít děti do péče?

Dobrý den. Moje družka,se kterou jsem žil 22 let začala hodně pít. Běžně nebyla i 3 dny v týdnu v noci doma (nevěra). Máme spolu 3 kluky, nejstarší žije samostatně, prostřední studuje, ale je plnoletý a nejmladší má 11. Když nám skončila nájemní smlouva, tak jsem si pronajal byt a 2 mladší kluky si vzal k sobě. Ona neprotestovala, protože ví, že by se o ně nepostarala. Skončila na ubytovně, kam před tím chodila „potěšit“ zahraniční dělníky. Otázka tedy je. Musím jít k soudu, aby rozhodl o péči, nebo stačí nějaká dohoda mezi námi. Jde mi např. o dávky, protože jsem musel jít na ÚP.

Odpovědi
Klaproth

Pokud se dohodnete a tuto dohodu potvrdíte podpisem mimosoudní dohody, k soudu nemusíte. Dohoda musí obsahovat podmínky styku rodičů s dítětem a podmínky placení výživného.

Zdroj: http://www.vzo­ry.cz/vzory/ro­dina-manzelstvi/mi­mosoudni-dohoda-rodicu-o-styku-s-ditetem/#.W8g8tfkzXDc

Drap

O péči stačí dohoda, pokud se dohodnete. Lépe ji sepsat písemně třeba u notáře. Případné výživné však může určit pouze soud.