Nechápavé

Jak postupovat při přepisu auta?

Jsem kupujici a prodavajici o tom nic moc nevi, jak postupovat?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Takže odpovím ti takto:
Jako kupující sjednat povinné ručení a mít zelenou kartu. Nemusí být zaplaceno, musí být sjednáno.
Zajet na STK na evidenční kontrolu, kde zkontrolují zda údaje v TP odpovídají skutečnosti. Cena evidenční kontroly je cca 300,–Kč.
No a nyní záleží jak jste na tom oba časově. Prodávající i kupující se dostaví na odbor dopravy. Sebou protokol z evidenční kontroly a zelenou kartu. Kupní smlouva není třeba.
Nebo prodávající dá kupujícímu plnou moc k převodu vozidla S ÚŘEDNĚ OVĚŘENÝM podpisem (např. na poště nebo na městském úřadě za 30,–Kč). S touto plnou mocí+doklad z evidenční kontroly+zelená karta se dostaví kupijící na odbor dopravy.
Můžeš využít kterýkoli odbor dopravy, třeba v Praze, Brně, kdekoli (není třeba dle trvalého bydliště) a sebou ještě peníze na správní poplatek, který je u osobního automobilu 800,–Kč.
Samozřejmě sebou malý techničák a velký techničák.

Zdroj: nedávno jsem přepisoval auto a evidoval dvě nová vozidla.

Další odpovědi
Ušel ventil

Raibeck píše — Nebo prodávající dá kupujícímu plnou moc k převodu vozidla S ÚŘEDNĚ OVĚŘENÝM podpisem -------------------------------------------------------------------------------------------------------------a kupující se na to vykvajzne a na prodávajícího budou chodit pokuty z kamer,z parkovišt do konce života atd , navíc hrozí prodávajícímu pokuta až 50 000 kč pokud do 10 dnů od prodeje neuskuteční přepis ,
je toho plný internet že toto je cesta do pekel ,

Pro tazatele – Jinak je potřeba počítat ještě s Eko výpalným .

cukrar

JájsemRaibek
to napsal dobře, jen doporučím dojít na evidenci spolenčně. Vyvarujete se oba možných problémů.

aliendrone

Ono se to pořád mění, co já pamatuji tak:

  1. prodávající musel na STKčku projít/zaplatit „evidenčku“ (cca 300Kč)
  2. kupující musel uzavřít pojistku (zelný papír – povinné ručení)
  3. vzít si den dovolené (sjednat si volný čas), s oběma techničáky, [platnými] občankami (pasy), sepsanou a podepsnou kupní smlouvou s dokladem z „evidenčky“ a zeleným papírem (povinné ručení) včetně zakoupeného nějakého kolku (cca 50Kč) dovalit na registr, vyčekat frontu a pokud máš tohle všechno splněno, tak převod bude bez problémů!

Někde se tu o tom píše (dost rozdílné názory, např. že není třeba k přepisu „zeleňák“ – já když jsem byl naposledy u toho, tak na tom zelňáku nekompromisně trvali)!

cukrar

aliendrone
nikdy nebyla nutná kuoní smlouva při přepisu.