iiksman

jak postupovat pri odkupu spolecneho pozemku

Dobry den,chtel bych odkoupit pozemek o vymere 180 m2,ale vlastni ho 11 majitelu…jak spravne postupovat abych ho odkoupil?musim mit od vsech souhlas a kdyz jeden nebude souhlasit tak ho neodkoupim?

Nejlepší odpověď
gecco

Na kupní smlouvě musí být uvedeni všichni spolumajitelé (a definice jejich podílu) a všichni také musí danou smlouvu podepsat – pokud nebude třeba jen jeden souhlasit, nemůžeš pozemek koupit…
Při souhlasu jen části majitelů můžeš koupit jen jejich podíly – nikoli pozemek celý – staneš se spolumajitelem.

Další odpovědi
Pepa25

Přesně jak píše gecco. Vzhledem k té zanedbatelné výměře bych jako přesvědčovací argument použil, že pokud se spoluvlastník zúčastní transakce, tak výrazně ušetří na nákladech, které mohou být větší než hodnota jeho podílu, pokud by to chtěl řešit někdy sám a později. Také bych zkontroloval, jestli na příslušném LV je jen tato jedna parcela nebo jich je tam víc – pokud víc, možná by mohl být argument zbavit se všeho a zrušit celý LV …

iiksman

O jeste jedna otazka: Pokud 10 majitelu bude souhlasit..tak budu za kazdeho platit 1000 kc na katastru?