Lucyfer

Jak posílit středy a výšky v ekvalizéru na mobilu?

Čím byste posunuli?

Poslouchám převážně heavy metal… ale líbí se mi třeba i Amy Winehouse, Lissie apod., a mám radši, když je zpěvák jakoby zvýrazněn… a naopak nemusím moc hluboké basy.
Teď mám sluchátka, které hrají tak nějak vyváženě.

Případně máte tip na dobrou aplikaci ekvalizéru, kterou bych si mohla stáhnout?
Akorát mám problém, že s tím neumím…

Odpovědi
orwell

Pokud neznáš frekvenční charakteristiku svého sluchu (tu umí změřit na ORL v audiokomoře), tak zbývá pokusit se nastavit to zkusmo. Zvětšit délku úseček tak od 500 Hz směrem k vyšším kmitočtům. Nejdřív bych to zkusil tak nějak lineárně a kontroloval poslechem. Jelikož sluch vnímá změny hlasitosti logaritmicky a taky slyšíme každý trochu jinak, bude to pak ještě chtít doladit podle subjektivního vjemu. Chce si s tím prostě pohrát a nebude to na 5 minut.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.