paul1

Jak pěstovat ginkgo bilobu?

Dostal jsem 2 semena ginkgo biloba. Poradí někdo, či je možné z nich vypěstovat rostlinu? Předem díky za odpověď.

Díky za odpovědi, zkusím tedy semena – tedy spíše pecky posadit. Jen nevím kdy, jak a do jaké zeminy. Stromek bych pěstoval jen do určité velikosti a potom ho někam přesadím – máme tady park. Takže díky za odpovědi ještě jednou a prosím o konkrétní radu co se semeny. A přeji hezké svátky všem. P.

Nejlepší odpověď
gecco

Tady mas postup. – http://www.rostliny-semena.cz/cz/kli­ceni-a-pestovani-ginko-biloba/
Jen doplnim, že v té lednici jde o stratifikaci, takže by bylo vhodné semena dat do vzduchtesne krabicky se silica gelem, aby skutečně vyschla…
____
A mám jednu připomínku – do parku nesmí sázet, co té napadne, taky by to mohlo být považováno za poškozování cizí věci, spíše ty stromky pak prodej někomu, kdo je bude chtít a moci pěstovat dal…

Další odpovědi
dudu

Dřevina je oblíbena pro neobvyklý tvar listů, někdy je list považován za symbol, nebo dřevina za kultovní rostlinu.

Roste poměrně pomalu, asi 30 cm za rok, nesnáší trvalý stín nebo zamokřené půdy, vyhovují mu teplejší stanoviště, živné humózní, propustné půdy. Dobře snáší průmyslové prostředí, je odolný proti průmyslovým exhalacím.
Nemá žádné závažné choroby ani škůdce. Snese i mrazy přes –20 °C. Se starými exempláři druhu, přestože jde o oblíbené dřeviny, se lze setkat spíše méně často než u jiných dřevin.
Většinou bývá pěstován volně. Koruny jsou v mládí téměř pravidelně větvené, později velmi nepravidelné. V parcích se pěstují převážně samčí rostliny. Nevýhodou pěstování samčích stromů, je vysoce alergenní pyl. Oplodí zralých semen silně zapáchají po fekáliích.
Jinan je statný strom s kuželovitou až rozkladitou korunou, který dorůstá do výšky 30 až 40 metrů. Je to dlouhověký strom, nejstarší doložený jinan je starý okolo 4700 let a roste v Číně, provincii Guizhou, v okresu Changshun. Borka kmene je šedá, ve stáří široce brázditá. Větve jsou téměř vodorovně odstálé.

Zdroj: Wikipedie

Lamalam

Jak pěstovat nevím, ale připrav si dost místa. Je to strom jako hrom.

Něco málo o pěstování jsem našla tady: http://www.ces­kestavby.cz/ros­tliny/ginko/