Dudny

Nevite jméno stromu?

Nevíte jaké je Latinské jméno tohoto Stromu?
http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/d/de/Gin­gko-Blaetter.jpg

Nejlepší odpověď
anonym

Podle listu se jedná o jinan dvoulaločnatý – ginkgo biloba.

Další odpovědi
hanulka11

Je to ginko biloba – jinan
Doplňuji:
oprava..... ginkgo
vypadlo mi písmenko

anonym

Ginkgo biloba – jinan dloulaločný.
Doplňuji:
Oprava a omluva: dvoulaločný

ratava

jinan dvoulaločný- latinsky Ginkgo- původ v 17. století a vzniklo nepřesným přepisem čínského jména yinxing jako ginkyo nebo ginkgo německým lékařem a botanikem Engelbertem Kaempferem . Původní čínské jméno v doslovném překladu znamená " stříbrná meruňka " nebo " stříbrná horská švestka " . Jeho druhové jméno biloba odkazuje na charakteristický tvar jeho listů a vzniklo jako složenina latinských slov bis ( dva , dvojí ) a lobos ( lalok ) . České druhové jméno vzniklo pouhým překladem z latiny – dvoulaločný .

Zdroj: http://www.kras­necesko.cz/en­cyklopedie/12-jinan-dvoulalocny-ginkgo-biloba-botanika-strom.html

suaeda

Obě odpovědi jsou správné. Takže jen připojuji, že je to vynikající léčivka na rozšiřování cév. Listy (vlastně v tomto případě jehličí – není to listnatý strom, ale spíše jehličnan) naložím do alkoholu a po 6 týdnech scedím.