dombas

Jak ostříhat kočce drápky?

Jsme na to tři a je to problém.

Nejlepší odpověď
Wareg

Kočkám se drápky nestříhají. Proto se nedivím, že i ve 3 lidech je tento úkol nadlidským! Pořiďte kočce škrabadlo, případně si může brousit drápky o nábytek, koberec atd. Dobré a kočkama oblíbené řešení je také kartonová krabice, na které se může válet, ale také brousit drápky.

Další odpovědi
anetadela1

Ještě jsem neslyšela,že by se měly kočce stříhat drápy. Kočka má mít k dispozici kousek dřeva, na kterém si ty drápky bude brousit. Poukud ji máte v paneláku, tak jí to pořiďte a nebudete muset stříhat drápky.

mojitek

Jestlize kocka nema pristup do venkovnich prostor,tak ji poridte kousek prkna,nebo cokoliv jineho o co by si mohla drapky obrousit.Jestli je ma momentalne moc prerostle,tak s ni zajdete na veterinu,protoze byste ji mohli ufiknout drapek vic (i kousek lůžka)a to by ji bolelo

afro.minerva

Dejte si opravdu pozor. Bylo by lepší kočce vůbec drápky nestříhat. Když to uděláte, tak se může začít drápek třepit a kočku to bude opravdu hodně bolet a bude to i krvácet. Totéž platí, pokud to uděláte špatně. Pokud chcete opravdu kočce přistřihnout drápky, tak ať to raději udělá zvěrolékař. Sami to raději nedělejte a přenechte to odborníkům.

Možná by bylo lepší koupit velké drápadlo. Prodává se v každém zverimexu. Kočka si potom drápky sama obrousí a nemusíte provádět riskantní stříhání drápků.

Q

Kočka nemá drápky ke stříhání – už jen proto, že je zatahuje, koukám, že už Čapek zmizel z knihovničky i s kočkou Júrou.
Pokud číče drápky přerostly kvůli tomu, že si je neměla o co brousit, můžete zkusit veta –ale asi to bude dělat v přispání a nebo zkusit pilníček – jsou číči, co si to s radostí nechají tímto způsobem zbrousit.

SinceX

POZOR!! Kočce drápy stříhat nesmíte, je to něco jako stříhat fousy, drápy jí pomáhají jako cit hmatu…!!