darysa

Jak opravit zatékání do sklepa, každý radí něco jiného. Děkuji Tomda

Při rekonstrukci města odvezli od mého domu jíl a nahradili ho pískem a štěrkem a nám do domu teď teče. Dům měl přirozrnou izolaci (pískovec,jíl) Prosím poraďte jak dům opravit. Dům je starý cca 200 let.

Nejlepší odpověď
anonym

Asi bych se obrátila na Městský úřad se stížností na jejich úpravy a požádala o zajištění nutných oprav. Pokud je to takto, tak zřejmě bude nutné vykopat kolem zdi až po základ zeminu, zeď zvenku zaizolovat, položit drenáž a přihrnout. Nahoru položit okapové chodníky.
Je to dost práce a nebude to rozhodně zdarma.
Celkově by mne zajímalo, na co v dnešní době firmy myslí, když naruší přirozenou izolaci. Za to by někdo zasloužiil pár facek. Možná by se mu potom rozsvítilo v hlavě.

Další odpovědi
mosoj

No tak ten štěrk a písek by nevadil, ale chybí tam na spodku drenáž. Taková ta žluta hadice s dírama po plášti Pohužel také se dává na dno před zásypem. ! Na stěnu ( ovšem také před zásypem patří nopová folie !
Doplňuji:
Odborníky někam nakopat ..........

venkovan

Asi bych si pozval dobrého soudního znalce aby vše okoukl a případně dal dobrozdání, aby ten, kdou nechal odstranit původní izolaci zajistil aby do sklepa nezatékalo.
Drenáž pokud nebude mít kam odtékat je marná. Jedině ji svést do nádrže a neustále odčerpávat.
Neznám situaci. Ale odkopat zpět štěrk a písek, k základové zdi přiložit izolační fólii až nad terén (jak se jmenuje nevzpomenu, ale má protlačené výstupky aby zeď mohla spárou větrat a zbytek mezi fólií a chodníkem či co tam je utěsnit bentonitem. Je to jakýsi jíl, který se využívá na těsnění přírodních jezírek apod.
Ale začal bych požadavkem na město, aby napravilo stav věci samo.