Jak odstranit řádkování při tisku fotky?

Máme inkoustovou tiskárnu HP – staršího data – a při tisku barevných obrázků(fotek)na obyčejný papír se objevuje na výtisku řádkování. Dá se to odranit? Děkuji za odpověď. Poláček

Nejlepší odpověď
Terryle

Dobrý den, myslíte proužky na vytištěném obrázku? To může být z víc důvodů, můžou být ucpané tiskové hlavičky nebo dochází barva. A některé (hlavně ty levnější) tiskárny to prostě dělají vždycky.
Zkusila bych vyčistit hlavy (menu Start – Ovládací panely – Tiskárny a faxy – pravý klik myší, Vlastnosti – Údržba – Čištění nebo Hloubkové čištění a dál postupujte podle pokynů). Čištění provést jednou nebo dvakrát, pokud to nepomůže, tak i Hloubkové čištění.
Pokud nepomůže ani to, tak zkusit vyměnit barvy… Snad to pomůže.

Další odpovědi
mosoj

Jestli se nemýlím tak tiskárna HP nemá tiskovou hlavu ( zejména ty starší ).
Trysky jsou na kazetě zvlášť a s výměnou kazety se mění. Kdy jste naposledy měnil kazetu ? Určitě je tam v menu nějaká možnost zkušebního tisku aby se daly ty trysky zkontrolovat. Pokud bude nějaká barva vykazovat vadu je třeba kazetu vyměnit.
Předpokládám že máte jednu kazetu na všechny barvy, případně + černou.