Avatar uživatele
domčasam

Jak odnaučit psa,se bát obojku a vodítka? Mručí a začíná vyjíždět

Dobrý den v říjnu 2019, jsem si adoptovala pejska cca 7 let, ovčáka křížence nevim s čím.Zacal si zvykat na děti a přítele protože byl týraný chlapem.V týdnu jsem měla doma zachráněnou starfordku,a Beny musel být venku,a to nebývá jinak.Od té doby na mě mručí,vrčí,a hlavně když mu dám obojek a vodítko tak to bojuju sama se sebou aby do mě neskočil.Jinak je hodný pes,ale nevím co mám dělat? Jak ho naučit že se nemusí obojku a vodítka bát? A já se začínám bát taky,že mě pokouše.Neposlechne když mu řeknu nesmis.Cim víc mluvím tím víc jde do me.Dekuji

Zajímavá 0 před 1459 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Starého psa novým kouskům nenaučíš, ale zase až tak moc starý není. Možná bys měla zkusit všeobecnou metodu výcviku systémem: uděláš co chci, dostaneš pamlsek. Rozhodně netrestat! V každém případě by ale měl uznat tebe, jako vůdce smečky. To znamená i to, že při vycházce na vodítku by měl být za tebou, nebo vedle tebe. Ještě na tebe není zvyklý a nedůvěřuje ti. Chce to trpělivost, kdo ví, čím si prošel.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Je úplne prirodzené, že ak ste ho predtým mali vnútri a odrazu musel ostať vonku, je urazený. V prvom rade sa musíte sama naučiť cítiť „dušu“ psa, musíte v sebe prekonať pocit viny (pes ju cíti vo vás). Pes má strach, že ho zase necháte vonku samého, obojok a vodítko mu pripomínajú odvrhnutie od seba. Neverte tomu, že zviera necíti. Ako to podľa mňa riešiť? Najprv sa pripravte na prechádzku vy. Nechajte ho, nech vás pozoruje a čaká na povel, nevšímajte si ho. Až budete kompletne pripravená a pri dverách, až vtedy sa k nemu otočte s obojkom a vodítkom a privolajte ho. Neodprosujte ho a neprejavujte strach, ani keď vrčí a dáva najavo svoju nechuť k obojku. Jednoducho vo vás musí cítiť, že „v tejto rodine vy nosíte nohavice“ (ako radi o sebe hovoria muži, páni Vesmíru a priľahlých končín) a vy ste tá, čo rozhoduje.
Možno psíčkari odborníci povedia, že „takto nie, súdruhovia!“, ale podľa mňa, aj pes sa stáva človekom vo svojom živote s ľuďmi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

Na FB najdeš odpověď, nebo radu na vše, co se týká výchovy psa.
pro
Výcvik, výchova, krmení psů – první opravdu otevřená skupina bez cenzury

Zdroj: https://www.fa­cebook.com/grou­ps/499895923417729/

Upravil/a: ahold

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… bez šance … musel jít ven, to ho naštvalo, a vodítko s obojkem mu asi připomnělo starý časy …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

jardelka
odpověď jsem skryla neměla s otázkou nic společného.
Otázka se netýkala paranormálních je­vů!

před 1459 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek