domčasam

Jak odnaučit psa,se bát obojku a vodítka? Mručí a začíná vyjíždět

Dobrý den v říjnu 2019, jsem si adoptovala pejska cca 7 let, ovčáka křížence nevim s čím.Zacal si zvykat na děti a přítele protože byl týraný chlapem.V týdnu jsem měla doma zachráněnou starfordku,a Beny musel být venku,a to nebývá jinak.Od té doby na mě mručí,vrčí,a hlavně když mu dám obojek a vodítko tak to bojuju sama se sebou aby do mě neskočil.Jinak je hodný pes,ale nevím co mám dělat? Jak ho naučit že se nemusí obojku a vodítka bát? A já se začínám bát taky,že mě pokouše.Neposlechne když mu řeknu nesmis.Cim víc mluvím tím víc jde do me.Dekuji

Odpovědi
Kepler

Starého psa novým kouskům nenaučíš, ale zase až tak moc starý není. Možná bys měla zkusit všeobecnou metodu výcviku systémem: uděláš co chci, dostaneš pamlsek. Rozhodně netrestat! V každém případě by ale měl uznat tebe, jako vůdce smečky. To znamená i to, že při vycházce na vodítku by měl být za tebou, nebo vedle tebe. Ještě na tebe není zvyklý a nedůvěřuje ti. Chce to trpělivost, kdo ví, čím si prošel.

led

Je úplne prirodzené, že ak ste ho predtým mali vnútri a odrazu musel ostať vonku, je urazený. V prvom rade sa musíte sama naučiť cítiť „dušu“ psa, musíte v sebe prekonať pocit viny (pes ju cíti vo vás). Pes má strach, že ho zase necháte vonku samého, obojok a vodítko mu pripomínajú odvrhnutie od seba. Neverte tomu, že zviera necíti. Ako to podľa mňa riešiť? Najprv sa pripravte na prechádzku vy. Nechajte ho, nech vás pozoruje a čaká na povel, nevšímajte si ho. Až budete kompletne pripravená a pri dverách, až vtedy sa k nemu otočte s obojkom a vodítkom a privolajte ho. Neodprosujte ho a neprejavujte strach, ani keď vrčí a dáva najavo svoju nechuť k obojku. Jednoducho vo vás musí cítiť, že „v tejto rodine vy nosíte nohavice“ (ako radi o sebe hovoria muži, páni Vesmíru a priľahlých končín) a vy ste tá, čo rozhoduje.
Možno psíčkari odborníci povedia, že „takto nie, súdruhovia!“, ale podľa mňa, aj pes sa stáva človekom vo svojom živote s ľuďmi

ahold

Na FB najdeš odpověď, nebo radu na vše, co se týká výchovy psa.
pro
Výcvik, výchova, krmení psů – první opravdu otevřená skupina bez cenzury

Zdroj: https://www.fa­cebook.com/grou­ps/499895923417729/

Mc Merkurion

… bez šance … musel jít ven, to ho naštvalo, a vodítko s obojkem mu asi připomnělo starý časy …

briketka10

jardelka
odpověď jsem skryla neměla s otázkou nic společného.
Otázka se netýkala paranormálních je­vů!