babule

Jak odnaučit kakat do plenky?Na malou chodí 3měs sám.Je mu 28 měsíců.Bez plenky si neuleví

Nejlepší odpověď
kropitko

To je těžké, ale pokuste se vychytat ten okamžik, kdy začne kakat do té pleny, pak honem plenu sundat, posadit na nočník a chválit a chválit,,,tedy pokud to stihnete včas.

Další odpovědi
Miroslavst

Trpělivost a neustálé kontrolování.
Nechápu bez plenky si neuleví. Znamená to že jen opravdu do plenky a do kalhot bez plenky ne?

eva

Taky jsme to ještě asi před měsícem řešili.Malá je asi od 20 měsíců bez plynek,ale na kakání ji vždycky chtěla.Neuměla to na nočník,nevěděla asi jak na to a byla zvyklá kakat ve stoje a najednou jsme po ní chtěli ať u toho 🙂 sedí.Byla vždycky nervózní,pobíhala a někdy nekakala i tři dny.Najednou to přišlo ze dne na den,má 24 měsíců a už chodí jen na nočník.Tak hlavně trpělivost a dejte vědět jak jste na tom 🙂 .

babule

opravdu jen do plenky.Necháváme ho dva dny a potom raději plenku dáme.Kdyby to bylo do kalhot,tak snad by to bylo na dobré cestě.

Miroslavst

V tom případě bych to bral jako trucovitost nebo nějakou formu jeho zábavy. Zkusil bych, že pokud se vykaká, dostane nějaký pamlsek, jinak ne.

babule

Děkujeme,zkusí­me,jinak už jsme v koncích

kapka

Byla bych na vašem místě hodně trpělivá a hlavně syna na nočník nenutila. Jedna moje známá měla stejný problém se svým synem. A zkončila s ním až v nemocnici na pozorování, protože tak urputně odolával učení kakání na nočník, že raději nekakal klidně pět dní. Pak už mu museli vždy dávat čípek, aby se vyprázdnil. Po čípku ho donutila na nočník, ale byl u toho velký řev. V nemocnici na nic nepřišli, bylo to jen psychikou.

Bohužel nevím přesně, jak došlo k tomu, že nakonec přestal do plenek vykonávat potřebu, myslím, že prostě dozrál.
Vím, že je to hodně nepříjemné a lehko se to radí a hůř už praktikuje. Ale osobně bych z toho hlavně nedělala drama a nedělala bych dítěti ještě větší trauma než je nutné. Jednoho dne ho určitě přestane bavit kakat do plíny.
Aspoň tedy neznám žádného teenagera, který to dobrovolně dělá. 😁

babule

Toho se právě bojíme,aby to dlouho nedržel a neměl problémi.Přesto moc dík